Tarım Bakanlığından 500 bin kişi haklı atama istiyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) bünyesinde atama bekleyenlerin sayısı 500 binleri aştı. 17 bölüme sahip Ziraat Mühendislerinden teknisyenlere, teknikerlerden, gıda ve su ürünleri bölümünde atama bekleyen 100 binler için haklı atama!

27137
Daha Fazla Göster

My memur olarak atama bekleyen ve özellikle HAKLI atama bekleyen tüm lise, önlisans ve lisans mezunlarının sesi olduk ve olmaya devam etmekteyiz. Bazı yorumlarda her ne kadar herkes atanmak zorunda mı diye yazılar yazılsa da bu durum hepimizi çok üzmektedir. Çünkü milyonlarca mezun 100 binlerce atama değil en azından her branş için makul atama sayısı istiyor.

Örneğin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında tüm unvanlarda 500 bin mezun var. 500 bin kişi mi atansın istiyoruz. Hayır! #GTHB20BİN şeklinde bile sürekli Twitter’da etkinlikler yapılıyor. Yüzbinlerce atama istenmiyor ama tarımın son derece önem arz ettiği ülkemizde 20 bin atama çok görülmemelidir.

Kamu kurum ve kuruluşlarına her yıl atamalar yapılmakta ve bilindiği üzere KPSS 2016/1 ve KPSS 2016/2 merkezi atamalarında toplam sayı 13 bini bile bulmadı. Tüm kurumlara bu sayı ne kadar yeter ki!

Ayrıca Devlet Personel Başkanlığı tarafından da sürekli olarak birçok kuruma yapılan atamalar sürekli yayınlanmakta, fakat sayılar maalesef, 1-3-5-10-15-40-50 vs gibi sayılar olmakta. Taksit taksit Bakanlıklar ve kurumlar sözleşmeli veya kadrolu personeller almaktadırlar.

Her yıl gıda fiyatlarında tavan görülmekte olduğu da unutulmamaktadır. Enflasyonun önemli hesaplamalarından olan gıda fiyatlarında ihraç ürünlerinden veya verimli olmayan üretimden dolayı artış sağlanamamakta, artış sadece enflasyonda oluşmakta ve bu da herkesi etkilemektedir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında atama bekleyen 500 bin mezunun hepsi değil ama her yıl ciddi bir atama sayısı ile 80 milyona katkı sağlayacak 17’den fazla Ziraat Fakültesi bölümü atama bekliyor. Sadece Ziraat Fakültesi mi? Hayır. Buraya yazamadığımız 10’larca unvan bulunuyor.

İşte atama bekleyenlere serzenişte bulunanlar için de katkı sağlayacak, ülke ekonomisine destek olacak gıda ve su ürünleri bölümü mezunları, veteriner hekimler, laborantlar, ziraat, gıda, süt, yemi hayvan yetiştiriciliği gibi bölümler, teknisyenler, teknikerler 500 bin değil ama en az 20 bin gerçek bir atama bekliyorlar.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tarım Bakanlığından 500 bin kişi haklı atama istiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 5 sene önce

  Allah razı olsun.Bizi kırmayıp yorumlarımıza ve isteklerimize tercüman oldunuz.Tüm meslektaşlarım adına teşekkür ederim.

 2. 5 sene önce

  Bu haberi yaptığınız için çok teşekkür ederim

 3. 5 sene önce

  3093 hayvan saglıgı teknikeri alırlar inşallah yıllardır bu bölüm den alım yapmadılar çok mu zor bizim magduriyetimizi gidersinler gece gündüz çalıştınız branşın da 56. Sıradayım saygılarımla arz ederim

 4. Levent çoğu bölümde durum aynı.Veteriner sağlık teknisyenleri,teknikerleri,hayvan yetiştiriciliği,süt ve yem teknolojisi mezunları vs.

 5. 5 sene önce

  Affınıza sıgınarak soruyorum 81 il var 2000 üzerin de ilçe var okadar da boş kadro varken neden bizim hakkımız olan kadrorolar boş tutuluyor kurum içi staj ile yetiştirsinler bu kadar ihraç var kadrolar boş 3093 hayvan yet saglıgı teknikerleri istiyor sayın bakanım 2017/1 kpss tercihlerin

 6. 5 sene önce

  Gida teknikerleri alimi da yok.

 7. 5 sene önce

  Dpb ösym nin almış oldugu saglık teknikeri ünvanın sadeçe hayvan yetiştiriciliği ve saglıgı bölümü mezunların alması gereken ünvana 3093 kodda nasıl dpb 7 bölüm katıyor dpb kpss nitelik kodun düzenlemesin de yasal şuç işliyor

 8. 5 sene önce

  Aslında Laborant veteriner sağlık bölümü Sağlık Bakanlığı için açıldı,Tarım Bakanlığı Tarım Meslek Lisesi mezunu teknisyenleri alıyordu,teknikerleri de hay.yet ve sağ. alması lazım.Doğrusu bu.Biz örgünden okuyoruz başkaları aöfden okuyup giriyor.Bu meslek açıktan okuma ile öğrenilmez.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!