Tarım Kredi Antalya Bölge Birliği 42 Memur Alımı Yapacak! KPSS Şartsız ve KPSS 60

KPSS şartsız personel alımı yapılacak. Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Birliği için en az önlisans mezunu 42 personel alımı yapılacak. Kooperatif görevlisi personel alımı ve mühendis alımı şartları My Memur haberde.

Tarım Kredi Antalya Bölge Birliği 42 Memur Alımı Yapacak! KPSS Şartsız ve KPSS 60
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından Antalya bölge birliği kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi alım ilanı yayımlandı. Antalya Bölge Birliğine bağlı illerde istihdam edilmek üzere Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı için 42 kadro yayımlandı. KPSS şartsız ve KPSS 60 puanla en az önlisans mezunu personel alımı şartlarını My memur olarak hazırladık. Başvurular 23 Eylül – 4 Ekim 2019 tarihleri arasında olacak.

ANTALYA BÖLGE BİRLİĞİ PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,

16.10.2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, (16.10.1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler.)

Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),

Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak,

Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Taksirli suçlar hariç, ağır hapis veya altı ay ya da daha fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile yağma, hırsızlık, dolandırıcılık, hileli iflas, sahtecilik, zimmet, irtikap, rüşvet gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı fiiller, görevi kötüye kullanma, güveni kötüye kullanma, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma, terör eylemlerine katılma ve bu gibi eylemleri tahrik ve teşvik suçları ile kamunun sağlığına ve kamu güvenine karşı işlenen suçlardan biriyle hüküm giymiş olmamak gerekiyor.

PERSONEL ALIMI İÇİN ADAYLARDA ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

Başvuruda bulunacak adayların Tablo I, Tablo II ve Tablo III’de belirtilen özel şartları taşıması gerekmektedir. Lisans, önlisans ile KPSS şartsız ve KPSS 60 puanla personel alımlarının yer aldığı detaylara aşağıdaki bağlantılardan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

PERSONEL ALIMI İKAMETGAH ŞARTI

Antalya Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Antalya, Burdur ve Isparta) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu şartı taşıyan adayların başvuruları ilan tarihi itibariyle son ikamet ettiği ilden alınır.

Örneğin, 3 yıl boyunca Burdur’da ikamet eden ancak son 2 aydır Antalya’da ikameti bulunan adayın başvurusu Antalya ilinden kabul edilecektir.

Başvurular adayın ikamet ettiği il bazında; Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi kategorileri olarak ayrı ayrı değerlendirilecektir. Adaylar son ikamet ettiği il dışında başvuru yapamayacaktır.

PERSONEL ALIMI KPSS ŞARTI

Lisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 22 Temmuz 2018 – 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS (Lisans) ve 2019-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması, ayrıca adayların, Tablo I’de belirtilen Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Önlisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 04 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan 2018-KPSS (Önlisans) sınavına girmiş ve KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması,  ayrıca Tablo-II’de belirtilen bölümlerden herhangi birinden mezun olması gerekmektedir.

KPSS ŞARTSIZ PERSONEL ALIMI HÜKMÜ

Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar, KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

Kooperatif görevlisi kadrosunda işe alınacak lisans mezunu adaylarda aranan özel şartlar:

Tablo 1 için TIKLAYINIZ.

Kooperatif görevlisi kadrosunda işe alınacak önlisans mezunu adaylarda aranan özel şartlar:

Tablo 2 için TIKLAYINIZ.

Ziraat mühendisi kadrosunda işe alınacak adaylarda aranan özel şartlar:

Tablo 3 için TIKLAYINIZ.

Duyuru tam metni için TIKLAYINIZ.

56324.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!