1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Tarım Kredi Kooperatifleri 43 Memur Alımı Yapacak!
Tarım Kredi Kooperatifleri 43 Memur Alımı Yapacak!

Tarım Kredi Kooperatifleri 43 Memur Alımı Yapacak!

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun ve Trabzon Bölge Birliğine kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi alımları yapacak. Samsun bölge birliği için 28, Trabzon için 15 olmak üzere toplam 43 memur alımı yapılacak. Detaylar My Memurda.

A+A-

Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Birliğine ve Trabzon Bölge Birliğine KOOPERATİF GÖREVLİSİ ve ZİRAAT MÜHENDİSİ ALIMI ilanları yayımlandı. KPSS şartsız kooperatif görevlisi alımı başvuruları da bulunmaktadır. KPSS'li alımlar önlisans ve lisans mezunları için olacaktır. Tarım Kredi iki bölge birliği için başvuru şartları ve detaylarını araştıran adaylar için "My Memur" olarak tüm detayları sizler için bu ilan haberimizde hazırladık.

Trabzon Bölge Birliği için 15 personel alımı, Samsun Bölge Birliği için 28 Personel alımı gerçekleştirilecektir.

PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,

Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak,

Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak (halen askerlik görevini yapanlar başvuruda bulunabilecek ve sınava katılabileceklerdir),

18 Aralık 2019 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak (18 Aralık 1989 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler),

Taksirli suçlar hariç, ağır hapis veya altı ay ya da daha fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile yağma, hırsızlık, dolandırıcılık, hileli iflas, sahtecilik, zimmet, irtikap, rüşvet gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı fiiller, görevi kötüye kullanma, güveni kötüye kullanma, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma, terör eylemlerine katılma ve bu gibi eylemleri tahrik ve teşvik suçları ile kamunun sağlığına ve kamu güvenine karşı işlenen suçlardan biriyle hüküm giymiş olmamak şartları aranmaktadır.

BÖLGE BİRLİKLERİ İKAMETGAH ŞARTLARI

Trabzon Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu şartı taşıyan adayların başvuruları ilan tarihi itibariyle son ikamet ettiği ilden alınır.

Örneğin, 3 yıl boyunca Rize’de ikamet eden ancak son 2 aydır Trabzon’da ikameti bulunan adayın başvurusu Trabzon ilinden kabul edilecektir.

Samsun Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde istihdam edilecek personel adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Amasya, Ordu, Samsun ve Sinop) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir. Bu şartı taşıyan adayların başvuruları ilan tarihi itibariyle son ikamet ettiği ilden alınır.

Örneğin, 3 yıl boyunca Amasya’da ikamet eden ancak son 2 aydır Samsun’da ikameti bulunan adayın başvurusu Samsun ilinden kabul edilecektir.

Başvurular adayın ikamet ettiği il bazında; Lisans, Önlisans ve Ziraat Mühendisi kategorileri olarak ayrı ayrı değerlendirilecektir. Adaylar son ikamet ettiği il dışında başvuru yapamayacaktır.

TARIM KREDİ PERSONEL ALIMI DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI

Lisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 22 Temmuz 2018 – 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılmış olan 2018-KPSS (Lisans) ve 2019-KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması, ayrıca adayların, Tablo I’de belirtilen Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Önlisans mezunu adayların, ÖSYM tarafından 04 Kasım 2018 tarihinde yapılmış olan 2018-KPSS (Önlisans) sınavına girmiş ve KPSS-P93 puan türünden en az 60 puan almış olması,  ayrıca Tablo-II’de belirtilen bölümlerden herhangi birinden mezun olması gerekmektedir.

KPSS ŞARTSIZ BAŞVURU KOŞULU

Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlar, KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerdir.

Ziraat Mühendisi kategorisinde başvuruda bulunacak adaylardan; Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olmayanlar, 2018-2019 KPSS Lisans sınavlarının herhangi birinden KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı ile başvuruda bulunabileceklerdir.

Samsun bölge birliği ilanı ve kontenjanları için TIKLAYINIZ.

Trabzon bölge birliği ilanı ve kontenjanları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler