1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Tarım Kredi Kooperatifleri 490 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklanıyor
Tarım Kredi Kooperatifleri 490 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklanıyor

Tarım Kredi Kooperatifleri 490 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklanıyor

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri 490 personel alımı kapsamında 286 önlisans mezunu Kooperatif Görevlisi ile 204 Ziraat Mühendisi alımı için olmak üzere 2 bin 450 aday bugün belli oluyor. Tarım Kredi personel alımı başvuru sonuçları 19 Haziran’da!

A+A-

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri yapılacak olan 490 personelin istihdamı için 10 Mayıs 2017 ile 25 Mayıs 2017 tarihleri arasında bölge birlikleri aracılığı ile başvurular Alınmasının ardından 19 Haziran 2017 itibarıyla da sonuçların açıklanacağı belirtilmişti. Sonuçlar açıklandı. Aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Mülakata katılmaya hak kazanan adaylar ile mülakat yer ve saati belli olunca aşağıdaki bağlantıdan direk öğrenebilirsiniz. Toplam 2 bin 450 aday mülakata çağrılacaktır.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı kapsamında 17 Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde 286 Kooperatif Görevlisi ile 204 Ziraat Mühendisi olmak üzere toplam 490 personel alımı için mülakat ve değerlendirme şu şekilde yapılacaktır:

Adaylar, başvuruda bulundukları Bölge Birliğine bağlı birim Kooperatiflerde değerlendirilmek üzere, Başvuru formunda beyan ettikleri KPSS puanları doğrultusunda en yüksek olandan başlanarak sıralanacak olup, her Bölge Birliği için tespit edilen ihtiyacın beş katı aday mülakata çağrılacaktır. Sıralamada en sonda aynı puana sahip birden fazla adayın olması halinde, bu puana sahip adayların tümü mülakata çağrılacaktır. Lisans ve önlisans için 2016 KPSS puanı 60 olarak açıklanmıştı.

Mülakata çağrılacak Ziraat Mühendisinin belirlenmesinde Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlara öncelik tanınacaktır. Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olan ziraat mühendislerinin mülakat sırası ise Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi sınavında yüksek puan alanlardan başlanmak suretiyle belirlenecektir.

Bu şekilde mülakat için yeterli sayıya ulaşılamaması halinde 5 katı aday sayısı  Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olmayıp da KPSS sınavından en yüksek puan alanlardan başlanmak suretiyle tamamlanacaktır.

Mülakata çağrılacak adayların listesi ve istenecek belgeler ile diğer hususlar aşağıdaki Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği  adresinden yayımlanacak Mülakata katılmaya hak kazanan adaylardan 50 TL sınav ücreti alınacaktır. Adaylara sınav ücretinin yatırılacağı banka şubesi ve hesap numarası bilahare bildirilecektir. Başvuru sonuçları açıklanınca direk bu bağlantıdan öğrenebilirsiniz:

Başvuru sonuçları için TIKLAYINIZ.

Kooperatif Görevlisi kadrosuna Önlisans mezunu olarak başvuru yapılabilecek bölümler için TIKLAYINIZ. Tablo 2 için TIKLAYINIZ. İstihdam edilecek Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendislerinin istihdam yeri ve sayısı ile sınav tarihlerini gösterir Tablo 3 için TIKLAYINIZ. Duyuru metni için TIKLAYINIZKooperatif Görevlisi İş Talep Formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler