1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tarım ve Orman Bakanlığı 20 Aydır Personel Alımı Yapmadı
Tarım ve Orman Bakanlığı 20 Aydır Personel Alımı Yapmadı

Tarım ve Orman Bakanlığı 20 Aydır Personel Alımı Yapmadı

Gıda, Tarım ve Ormancılık Bakanlığı GTHB isminin değişmesiyle önceki Bakan Fakıbaba’nın belirttiği 10 bin 551 personel alımı da değişti. Her şey sil baştan düzenleniyor. Fakat norm kadro çalışmaları bir türlü tamamlanamıyor.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığında 100 binlerce KPSS adayı 20 aydır bekliyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı GTHB isminin değişmesinin ardından atamaların da değişmesi durumunu kabullenmeyen adayların haklı olarak serzenişi ve mağduriyeti devam ediyor. Bir önceki Bakan Fakıbaba zamanında 10 bin 551 personel alımı müjdesi verilmişti ama sadece müjde olarak kaldı ve gerisi gelmedi.

Kabinenin değişmesinin ardından yeni Bakan Pakdemirli'nin de son açıklamasında ihtiyacın belirlenmesi sürecine girildiği ve norm kadro düzenlemelerinin yapılacağını ardından belirlenecek ihtiyaca göre de personel alımı planlamasının olacağı belirtilmişti.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı tüm kuruluşlar norm kadro işlemlerini yapmasına rağmen Bakanlık merkez ve taşra teşkilatındaki norm kadro düzenlemesi bir türlü tamamlanamadı. Bakan Pakdemirli'nin personel alımı için illaki ihtiyaç olduğu belirtilirken, bunca atama bekleyen KPSS adayı varken ve Tarım, Ormancılık, Hayvancılık alanlarında ülkemizin genç beyinlere ihtiyacı da varken atamalar neden bu kadar gecikti!

My Memur olarak bizlere ulaşan KPSS adaylarının mesajını da yayımlamak istiyoruz: Haberlerinizi takdir ederek takip ediyoruz ama lütfen 21 aydır atama yapmayan tarım ve orman bakanlığı hakkında da haberler yapabilir misiniz lütfen?

My Memur ailesi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu ve sık sık konuyu gündeme getirdiğimizi bilmelerini ve 11 Şubat 2019 itibarıyla bir kez daha Bakanlığa ve yetkililere seslenerek adayların beklentilerinin kısa sürede karşılanması adına adım atılmasını beklediğimiz belirmek isteriz.

Tarım ve Orman Bakanlığına EN SON atamada hangi branşlara kaç personel alımı gerçekleşti?

KPSS 2017/7 2 bin 58 sözleşmeli personel alımı yapıldı. KPSS 2017/7 merkezi yerleştirmeleri ile Tarım Bakanlığına memur ataması yapılacak kadrolar; 874 Ziraat mühendisi, 328 Gıda Mühendisi, 96 Su Ürünleri Mühendisi, 10 Balıkçılık Mühendisi, 33 Harita Mühendisi ve 717 Veteriner Hekim olmak üzere toplam 2058 olmuştu.

KPSS 2017/2’den bu yana Tarım ve Orman Bakanlığı için büyük alım yapılmadı. Açıktan vb. atamalar yoluyla sadece birkaç kez beşer onar alım yapılabildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler