1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Tarım ve Orman Bakanlığı KİK Kararları Açıklandı
Tarım ve Orman Bakanlığı KİK Kararları Açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı KİK Kararları Açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı ile TOÇ BİR-SEN arasında gerçekleştirilen Kurum İdari Kurlu toplantısının yapılmasından sonra kurul kararları ve kazanımlar da açıklandı.

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığı Kurum İdari Kurlu Toplantı Tutanağı yayımlandı. Tarım Bakanlığı ile Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ BİR-SEN) arasında gerçekleştirilen toplantı sonrası kazanımlar açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı personeli için sadece 2 kazanım bulunuyor.

Diğer tüm taleplerle ilgili olarak TOP TACA Atılmıştı diyebiliriz. Çünkü sendikanın tüm taleplerini Bakanlık Kurum İdari Kurullarında görüşülmesi üzeri KPDK'ye sevk etti. Talepler de sonuçlar da maalesef kağıt üzerinde bir yandan bir yana savrulmaktan öte gitmemekte ve personeller için çözüm ürütilememektedir.

İki kazanım şu şekildedir: Birincisi Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında unvan deişikliği sınavına tabi kadrolar için Unvan Değişikliği Sınavı'nın yapılması: Talep gereğince daha önceden duyurusu yapılan unvan değişikliği sınavı, 6 Ekim 2018 tarihi itibarıyla yapılmış olup, yönetmelik gereği yapılacak olan mülakat sınavı sonrasında, başarılı olan personelin unvan değişikliği atama işlemleri tamamlanacaktır.

İkincisi; 19 Nisan 2018 tarihli ve 7139 sayılı Kanunun 45'nci maddesiyle, 5996 sayılı Kanunun eki olan EK-2 üretim, işleme ve dağıtım aşamalarında resmi kontrollerden sorumlu meslek mensupları" tablosuna yapılan eklemeler ile "su ürünleri mühendisi, balıkçılık teknolojisi mühendisi, gıda mühendisi, ziraat mühendisi (Gıda, Zootekni, süt ve su ürünleri bölümleri) orman mühendisi, orman endüstri mühendisi, tütün teknoloji mühendisi" unvanlı personelin, görev alanları genişletilmiş ve resmi kontrol yetkileri artırılmıştır. KİK kararları tam metninden incelemek için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler