1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Bekleniyor
Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Bekleniyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Bekleniyor

Yeni kurulan Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı bekleniyor. Tarım Bakanlığı ve Orman Bakanlığının birleşmesinden sonra memur alımı yapılacak mı? Ne zaman yapılacak?

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesiyle birlikte bazı bakanlıklar birleştirilmişti. Birleşen bakanlıklardan ikisi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı olmuştu. Bu iki bakanlık birleşerek Tarım ve Orman Bakanlığı adını almıştı. Şimdi memur adayları, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı için bekleyiş içine girdi.

Her iki bakanlığın da ortak noktası, 2018 yılı içerisinde hiçbir ciddi memur alımı ilanına çıkmamış olmalarıydı. Gerek merkezi atama, gerekse açıktan atamalarda birçok kurum ve bakanlık binlerce personel alırken hem GTHB, hem de Orman Bakanlığı sessiz kalmıştı. Bu iki bakanlığın birleşmeyi beklemiş olmaları ve yeni statünün ardından ilanları yayımlayacak olmaları umut ediliyor.

Tarım Bakanlığı personel alımı konusunda eski Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’nın açıklamaları vardı. Fakıbaba 2017 yılının Aralık ayında, 2018 yılında 3 bin 500 ziraat mühendisi almayı planladıklarını ifade etmiş, yine de net konuşmaktan kaçınmıştı.

Fakıbaba 2018 yılında yaptığı açıklamada da ziraat, su ürünleri, gıda mühendisliği, teknisyen ve veteriner ihtiyaçları olduğunu ifade etmişti. Bu açıklama adayları umutlandırsa da devamında bir ilan yayımlanmamıştı.

Orman Bakanlığı personel alımı konusunda 2018 yılı planlarını açıklamıştı. Performans programında yer alan ifadelerde, çeşitli pozisyon ve kadrolara 1.108 personel alımı yapılmasının planlandığı belirtilmişti. Ayrıca eski Bakan Veysel Eroğlu, Mart ayında yaptığı açıklamada çok sayıda ziraat mühendisi almayı planladıklarını ifade etmişti. Bu ilanlar da henüz yayımlanmadı.

İki bakanlığın birleşmesinin, Maliye Bakanı’nın değişmesinin ardından personel alımı sürecinde değişiklik olacaktır. Ancak daha önce bakanların açıkladığı alımların mı yapılacağı, Maliye’nin Tarım ve Orman Bakanlığına atamalar için daha iyi bir bütçe mi vereceği yoksa bunun tam tersinin mi olacağı önümüzdeki süreçte görülecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
11 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler