1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Personel Yer Değişikliği Genelgesi Yayımlandı
Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Personel Yer Değişikliği Genelgesi Yayımlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Personel Yer Değişikliği Genelgesi Yayımlandı

25 Mart 2020 tarihi itibarıyla Tarım ve Orman Bakanlığı "sözleşmeli personel yer değişikliği genelgesi" yayımlandı. Sözleşmeli personel yer değişikliği iş ve işlemlerine dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

T.C. Tarım Ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından “Sözleşmeli Personelin 3 Yıldan Ver Değişikliği” konulu genelge yayımlandı. My Memur olarak sözleşmeli personeli yer değişikliği iş ve işlemlerine dair genelge tam metnini My Memur olarak bu haberimizde hazırladık.

Bilindiği üzere Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasları belirleyen 06.06.1978 tarihli ve 7 15754 sayılı Hakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların “Kurum İçi Yer Değişikliği” başlıklı “e” maddesi “Kamu idareleri adına vizeli boş pozisyonlara sözleşmeli personel alımı yapılmadan önce yılda bir kez, pozisyonun vizeli olduğu ilde en az üç yıl hizmet süresi bulunan personelin geçiş yapmak islediği birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyona kurum içi yer değişikliği talebi, ilgili idarece hizmet gereklerine göre belirlenecek usul ve esaslar için en az üç yıldan başlamak üzere farklı hizmet süreleri belirleyebilir." hükmünü amirdir.

Yukarıdaki hüküm gereğince Bakanlığımızda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev yapan Mühendis ve Veteriner Hekimlerden bulunduğu yerde (Askerlik ve Ücretsiz Doğum izni hariç) en az 3 yıl hizmet süresi bulunan ve tayin talep eden sözleşmeli personelin ÖSYM Başkanlığınca sözleşmeli personel yerleştirilmesi yapılmadan önce iller arası yer değişikliği yapılacaktır. Boş kadroların ilanı, müracaatların alınması ve yer değişikliğinin yapılabilmesi için gereken iş ve işlemler aşağıda gösterilmiştir.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL YER DEĞİŞİKLİĞİ İŞ VE İŞLEMLERİ

1- İl Tarım ve Orman Müdürlüklerindeki tercih yapılacak Şube ve İlçe Müdürlüklerindeki boş pozisyonlar UI.04.202U tarihinde ilan metninde yer alan web adresinde ilan edilecektir.

2- İlan edilen boş kadrolar için gerekli şanları taşıyanlar, 01.04.2020 - 06.04.2020 (mesai bitimi saat 18:00'a kadar) tarihler arasında Personel Bilgi Yönetim Sistemindeki (pbys.tarimorman.gov.tr) adresindeki “Dönem Tayin Başvuru” sayfasında hazırlanan tercih formlarında uygun olanı doldurup ve varsa işlenilen belgeler taratılıp sisteme yüklenerek müracaat edebileceklerdir. Internet onanımda yapılan müracaat üzerinde daha sonra değişiklik yapıldığında en son güncellenen tercih geçerli olacaktır. Bilgisayar üzerinden yapılan işlemlerin güvenliği açısından tercih yapan personel tarafından bu müracaat formundan 2 nüsha çıktı alınıp birim amiri tarafından görüldü şeklindeki tasdikinden sonra. 1 nüshası işlem dosyasında muhafaza edilmek üzere birimine verilecek, diğer nüshası ise kendisinde kalacaktır. Müracaat formlarına aiı çıktıların, müdürlükler tarafından Genel Müdürlüğümüze posla ile gönderilmesine gerek bulunmamaktadır.

3- İlan edilen boş pozisyonlara, şanları uygun olan personel tarafından internet ortamında her yerden müracaat yapılabilecektir. Müracaat süresi içinde izinli, raporlu, geçici görevli veya benzeri mücbir sebeplerden dolayı görev yaptığı birimden uzakta olanlar, bu durumlarını gösteren belge ile bulundukları yere en yakın İl/İlçe müdürlüğüne giderek. 2 adet müracaat formu çıktısını birim amirine onaylatacaklardır. İlgili müdürlük tarafından bu formların bir nüshası şahsa verilecek, bir nüshası çalıştığı birime gönderilecektir.

4- Bir boş pozisyon için birden fazla müracaat olması halinde, Hizmet puanı yüksek olan personelin tercihi öncelikle değerlendirilecek olup, hizmet puanlarının eşit olması halinde hizmet süresi fazla olana, hizmet süresinin de eşitliği halinde ise doğum tarihi önce olan personele öncelik verilecektir.

5- Tercih de bulunacak sözleşmeli personelin 30.04.202U tarihi itibariyle (Askerlik vc Ücretsiz Doğum izni hariç) 3 yılını fiilen tamamlamış olması gerekmektedir.

6- İlgililer ilan edilen boş pozisyonlardan unvanlarına uygun olan en fazla 10 (on) yer için tercihle bulunabileceklerdir.

7- 21.04.2020 tarihinde geçici yerleştirme sonuçları açıklanacaktır.

8- Geçici yerleştirme sonuçlarının ilanından sonra herhangi bir sebeple feragat etmek isteyen personel 21.04.2020-24.04.2020 (mesai bitimi I8:00'a kadar) tarihleri arasında Personel Bilgi ve Yönetim Sisteminden (PBYS) yapılacaktır. (Tüm tercihlerden feragat etmiş sayılacaktır.)

9- Hizmet Puanına ve yerleştirme sonuçlarına yapılacak itirazlar, 21.04.2020-24.04.2020 (mesai bitimi 18:00‘a kadar) tarihleri arasında Personel Bilgi ve Yönetim Sisteminden (PBYS) yapılacak olup, sonradan yapılan itirazlar değerlendirilmeyecektir.

10- Kesin Yerleştirme sonuçlarının açıklanması 30.04.2020 tarihine kadar gerçekleştirilecek olup, hizmet puanı ve hizmet süresinin hesaplanmasında da aynı tarih esas alınacaktır.

11- Yerleştirilen veya yerleştirilip ataması yapılan personelin Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esaslarda belirtilen tayin şartlarını taşımayanlar veya şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılanların atamaları yapılsa dahi atamaları iptal edilecektir; ilgili hakkında da disiplin hükümleri uygulanacaktır.

12- 01.04.2020 tarihinden itibaren illerde bulunan boş pozisyonlara yerleştirme işlemleri yapılıncaya kadar ilan edilen boş pozisyonlara il içi ve iller arası tayin yapılmaması gereklidir.

13-Yukarıdaki tarihler mücbir sebeplerden dolayı değişiklik gösterebilir. 3 yılını dolduran sözleşmeli personelin tayin işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için yukarıda belirtilen hususlara titizlikle uyulması gerekmektedir.

Genelge için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler