1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Tarım ve Orman Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav Sonuçları Açıklandı
Tarım ve Orman Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav Sonuçları Açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen Tarım ve Orman Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav sonuçları açıklandı. MEB sonuç sayfası için tıklayınız.

A+A-

6 Ekim 2018 tarihli Tarım ve Orman Bakanlığı unvan değişikliği sınavı sonuç bilgisi Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfasında yayımlandı. Aşağıdaki bağlantıdan Tarım ve Orman Bakanlı unvan değişikliği sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Değerlendirme nasıl yapıldı? Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayıldı. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir.

Başarı puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanıldı. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru veya soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edileceği belirtildi.

Değerlendirme sırasında hatalı soru veya sorular çıkması durumunda, 9 Aralık 2016 tarihli ve 29913 sayılı resmî gazetede yayımlanan 2 Aralık 2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69 uncu maddesiyle, 17 Şubat 2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7’nci maddesinin ikinci fıkrasına eklenen Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır hükmü gereğince değerlendirme işlemi tesis edildi.

Adayların; sınav puanının eşit olması hâlinde, adayın soyadı ve adı sırasına göre listelendiği başvuru kılavuzunda yer aldı. Tarım ve Orman Bakanlığı unvan değişikliği sonuçları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler