1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tarım ve Orman Bakanlığına 18 Aydır Hiçbir Atama Yapılmadı
Tarım ve Orman Bakanlığına 18 Aydır Hiçbir Atama Yapılmadı

Tarım ve Orman Bakanlığına 18 Aydır Hiçbir Atama Yapılmadı

6 Aralık 2018 itibarıyla Tarım ve Orman Bakanlığında atama için 100 binlerce mühendis adayının bekleyişi sürüyor. MHP milletvekili Erkan Akçay TBMM Genel Kurulunda atama bekleyen mühendis ve veteriner hekimleri gündeme getirdi.

A+A-

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay 6 Aralık 2018 Perşembe günü itibarıyla TBMM Genel Kurulunda söz alarak Tarım ve Orman Bakanlığında atama bekleyen yüz binlerce kamu personeli adayının sesi oldu.

Akçay açıklamasında binlerce Veteriner hekim, Ziraat mühendisi, Gıda mühendisi, Su Ürünleri mühendisi Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde açılacak kadroları beklemekte olduğunu belirtti.

Tarım ve Orman Bakanlığında 18 aydır bu kadrolar için hiçbir atama yapılmamıştır diyerek atamalar konusunda gerekli çalışmaların yapılması adına TBMM Genel kurulunda mühendis ve veteriner hekimlerin taleplerini duyurdu.

My Memur olarak dün de Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye adayların yazdığı mektubu yayımlamıştık. Milletvekili Akçay’ın TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmanın tam metni şu şekildedir:

Sayın Başkan, ülkemizde her yıl ziraat fakültelerinden binlerce gencimiz milletimizin gıda güvenliğini artırmak, daha sağlıklı ürünler tüketebilmesine imkan tanımak için eğitim alıyor. Binlerce veteriner hekim, ziraat mühendisi, gıda mühendisi, su ürünleri mühendisi Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde açılacak kadroları beklemektedir. Tarım ve Orman Bakanlığında on sekiz aydır bu kadrolar için hiçbir atama yapılmamıştır.

Geçtiğimiz yıl bütçe görüşmelerinde dönemin Tarım Bakanı en az 3.500 atama sözü vermişti. Bütçe görüşmelerine yine başlamak üzereyiz ama bu konuda bir atama çalışması yok. Bu bahse konu mühendislerin istihdam edilmesine sadece bir işsizlik ve istihdam sorunu olarak da bakamayız.

Bu konu aynı zamanda gıda güvenliğine yaklaşımı da ortaya koymaktadır. Bu gençlerimiz gıda güvenliğini artırmak ve daha sağlıklı ürünlerin üretilmesine ve tüketilmesine imkan tanımak için eğitim almışlardır. Bu iki hususu da dikkate alarak Hükumetin, ilgili bakanlığın kararını vermesi gerekmektedir.

Öte yandan eski Bakan Fakıbaba’nın da Tarım ve Orman Bakanlığı için 10 bin 551 kadro sözünü de bir kez daha bu vesileyle My Memur olarak hatırlatmak istiyoruz. Süreç uzadıkça atama bekleyen 100 binlerce kamu personeli adayının mağduriyeti de katlanmaktadır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
7 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler