1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tarım ve Orman Bakanlığına Yeni Personel Alımına İlişkin İlk Süreç Başladı
Tarım ve Orman Bakanlığına Yeni Personel Alımına İlişkin İlk Süreç Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığına Yeni Personel Alımına İlişkin İlk Süreç Başladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşen sendika yetkilileri Tarım ve Orman Bakanlığına personel alımı için ilk sürecin başlatılacağı müjdesini verdi. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

My Memur olarak Tarım ve Orman Bakanlığında 3 yıldır atama bekleyen 100 binlerce mühendis ve veteriner hekim adaylarının taleplerini sürekli olarak gündemde tutmaya gayret göstermiştik. Bugün de Yetkili Sendika Toç-Bir-Sen tarafından yapılan açıklama ile TARIMA ATAMA için ilk aşamaya geçildiği müjdesi verildi.

Sendikanın açıklamasını direkt vermek istiyoruz. Bu aşamadan sonra en az 10 bin atama sözünün tutularak 10 binden de çok daha fazla personel alımı için 3 yıldır bekleyen adayların taleplerinin karşılanması gerekmektedir.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI YENİ PERSONEL ALIMI İLK AŞAMA AÇIKLAMASI

Tarım ve Orman Bakanlığımızın taşra teşkilatı için yeni personel alımına ilişkin bir gelişme olup olmadığını soran genç arkadaşlar; özellikle ifade etmek istiyorum ki; Toç Bir-Sen olarak yetkili sendika sıfatıyla konuyu 9 Aralık 2019'da Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli'yle görüştük.

Akabinde 13 Ocak 2020'de Memur-Sen heyetini kabulünde Sayın Cumhurbaşkanımıza sizlerin talebini ve bu kapsamda sendikamızın teklifini ifade ettik.

Bugün itibariyle gelinen noktada; Sayın Bekir Pakdemirli Bey'in kararlılığı sonucu yeni personel alımına ilişkin süreç başlamıştır. İnanıyorum ki; yeni personel istihdamı konusu en kısa sürede C. başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensiplerine arz edilerek sonuçlandırılacaktır

"Niyet hayr, akıbet hayr" anlayışıyla Toç Bir-Sen olarak her daim ve her yerde haklı talepleri haykırmaya devam edeceğiz açıklamasında bulunuldu.

Bu kapsamda yeni personel alımı için kısa sürede ilan sürecine geçileceği ve en azından kontenjanlara dair açıklama ve detayları geleceğini beklemekteyiz. 3 yıldan fazla süredir bekleyen 100 binlerce aday için artık ciddi bir kontenjan verilmesini bekliyoruz.

Orman Genel Müdürlüğü OGM için bile tek seferde 5000 personel alımı gerçekleştirildiği düşünülürse, Tarım ve Orman Bakanlığında TARIM kısmına da 10 bin sayısının dahi az olacağını düşünmekteyiz. Bu kapsamda adayların talepleri, beklentilerinin karşılanması adına desteğimizi sürdüreceğimizi belirtmek isteriz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler