1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tarımda Açık Çok Atama Yok!
Tarımda Açık Çok Atama Yok!

Tarımda Açık Çok Atama Yok!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde tarıma atama artık aylar değil, yıllar geçti ama ses yok. Tarımda Açık Çok Atama Yok hashtag'i ile Twitter'dan destek olmanın tam zamanı!

A+A-

Tarım ve Orman Bakanlığında atama bekleyen 100 binlerce kamu personeli adayı aylardır değil artık yıllardır bekler oldu. "My Memur" olarak gerek Tarıma atama gerekse birçok kurum ve kuruluşta atama bekleyen milyonlarca KPSS adayının taleplerini gündeme taşımakta ve her konuda KPSS adaylarının serzenişlerini en üst seviyede yayımlamaktayız.

TarımdaAçıkÇok AtamaYok

TarımdaAçıkÇok AtamaYok hashtag'i ile sosyal medyada gündem olan Tarımda atama bekleyen adaylar artık seslerinin duyulmasını bekliyor. Tarım ve Orman Bakanlığının Tarım kısmında HAKLI atama bekleyen 100 binlerce mühendis ve veteriner adayının talepleri artık yerine getirilmesi için My Memur olarak bizler de seslerine ses olmak için mesajlarını yayımlamak istiyoruz.

- Bütün bakanlıklar ikinci üçüncü atamalarını yaptılar, Tarım ve Orman Bakanlığı ataması onay bekliyor. 30 AY OLDU.

- Tarım Bakanlığına atama bekleyen gıda mühendisleri ve diğer branşlar olarak atama talebimizin onaylanmasını bekliyoruz.

Tam 30 aydır personel alımı yapılmıyor ve bu süreçte bakanlar tarafından sözler verildi.

- Gıda güvenliği, işletme başı yılda ortalama bir kez yapılan denetimle sağlanamaz. Daha sıkı ve etkin denetim için personel istihdamı şarttır. Sesimizi duyun artık.. Tarım onay bekliyor.

- Gıda, Ziraat, Su ürünleri mühendisleri, Veterinerler, teknikerler atama bekliyor. Her yıl bu bölümlerden binlerce insan mezun oluyor.. Bakanlığımızın da personele ihtiyacı varken neden istihdam edilmiyoruz?

- Nüfusu 80 milyonu aşmış ülkemizde bakanlığa bağlı sadece 6000 civarı gıda denetçisi vardır. Bu şekilde gıda güvenliğini nasıl sağlayabilirsiniz? Defalarca ihtiyaç olduğu ve alım yapılacağı söylendiği halde hala net bir şey duyamıyoruz.

- 2018 KPSS puanları ile 30 aydır bekleyen binlerce genç mağdur. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı onay alsın.

- Bütün bakanlıklar ikinci üçüncü atamalarını yaptılar, Tarım Bakanlığı söz vermesine rağmen mühendis ve veteriner atamalarını hala yapmadı. Artık ilan görmek istiyoruz biz de.

- 30 ay oldu hala açıklama yok bütün bakanlıklar alım yaparken biz neden bekletiliyoruz. Hakkımızı istiyoruz çıkıp bir açıklama yapın.

- Atama bekliyoruz Sayın Bakanım diğer bakanlıklar 2. hatta 3. atamayı açıkladı siz 1 tane atamayı 30 aydır açıklamadınız. Bu konudaki en yetkili kişi sizsiniz lütfen açıklayın artık. Atanacaksak ona göre yol izleyeceğiz yetti artık.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler