Tarımda Atama Bekleyen Adaylar İlk Elden Taleplerini İlettiler

Tarım ve Orman Bakanlığında 2 seneden fazla süredir atama bekleyen KPSS adayları Bakan yardımcısı ile görüştü. Yetkili sendika, Bakan Yardımcısı ve adayların kendi cümleleri ile tüm detaylar My Memur haberde.

featured

Tarım atamaları 2 yıldan fazla süredir bekleniyor. Açıklamalar sürekli yapılsa da personel alımlarına dair net ve kesin tarih maalesef verilmiyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adaylar bizzat Tarım ve Orman Bakan yardımcısı ile görüşme gerçekleştirdi ve konuyu bir adım daha ilerleterek sonuca varmak için çaba sarf ettiler. İşte tüm açıklamalar ve detaylar:

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’nun konuyla ilgili açıklamaları: TOÇ Bir-Sen Genel Başkanı Sayın Hüseyin ÖZTÜRK ve Ziraat Müh., Gıda Müh. Veteriner Hek. Fakültelerinden mezun olmuş gençlerimizle Bakanlığımızda bir araya gelerek sorunlarını dinledik.

Memur-Sen Genel Bşk.Yrd. Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Örtürk’ün konuyla ilgili açıklaması: Bakanlığımıza atanmayı bekleyen Ziraat Müh., Gıda Müh. Veteriner Hek. Fakültelerinden mezun gençlerimizle Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sn. Mustafa AKSU’yu, makamında ziyaret ettik. Gençlerimiz atanma müjdesi için Sn. Mustafa Aksu’ya taleplerini bizzat ilettiler.

TARIMDA ATAMA BEKLEYEN ADAYLARIN TALEPLERİ VE KONUYLA İLGİLİ KISA VE ÖZ AÇIKLAMALARI

– Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sayın Mustafa Bey sorunlarımız 26 aydır aynı. Kpss puanlarımız elimizde atama bekliyoruz aylardır. Lütfen bize sahip çıkın. Desteğinizi ve işlemlerin hızlanmasını bekliyoruz

– İlgi alakanız için ZİRAAT MÜHENDİSLERİ olarak teşekkür ederiz. Yakın zamanda müjdeli haberlerinizi bekliyoruz efendim.

– Biz artık onaylama değil çözüm istiyoruz bize şu tarihte şu kadar kişi alınacak denmesi daha ne bekleniyor sağlık MEB in 3. kez ilana çıkmasını mı?

– 2 yıl oldu hala atamada bakanlık yerinde sayıyor Net şeyler istiyoruz artık bu mübarek ayda müjde istiyoruz.

– Bizim sorunlarımızın çözümü belli sayın Mustafa Aksu artık net sayı ve tarih istiyoruz lütfen bizim için bir şeyler yapınız, teşekkür ederiz temsilcilerimizi kabul ettiğiniz için.

DEĞERLENDİRME

2 yıldan fazla süredir atama yapmayan Tarım ve Orman Bakanlığı için gerekli adımın bir an önce atılması ve gerek norm kadro düzenlemesinin sonuçlanması sağlanmalı gerekse atamalarla ilgili kesin ve net açıklamalar yapılmalıdır.

Öte yandan Orman Genel Müdürlüğü için de 5000 personel alımı müjdesi verilmiş, tıpkı 10 bin 551 personel alımı gibi o da belirsiz bir sürece doğru ilerlemektedir. Alım için adayların aylarca hatta yıllarca bekletilmesi kabul edilemez. Gerek Tarıma gerekse Orman kısmı için verilen sözlerin ve açıklamaların yerine getirilmesini bekliyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tarımda Atama Bekleyen Adaylar İlk Elden Taleplerini İlettiler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 sene önce

  Tarım Müdürlüklerinde memur kalmadı bütün memurlar mühendislik okuyor, sonra kadro değişikliği, özgün eğitimle okuyup kpss ye girenler beklesin dursun. okuyan herkes kpss ile atanmalı.

2 Yorum

 1. 3 sene önce

  bence atama olmaz ama beki talepler artık iletilmiştir

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Tarım Müdürlüklerinde memur kalmadı bütün memurlar mühendislik okuyor, sonra kadro değişikliği, özgün eğitimle okuyup kpss ye girenler beklesin dursun. okuyan herkes kpss ile atanmalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!