1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tarımda Atama Bekleyen Adaylar İlk Elden Taleplerini İlettiler
Tarımda Atama Bekleyen Adaylar İlk Elden Taleplerini İlettiler

Tarımda Atama Bekleyen Adaylar İlk Elden Taleplerini İlettiler

Tarım ve Orman Bakanlığında 2 seneden fazla süredir atama bekleyen KPSS adayları Bakan yardımcısı ile görüştü. Yetkili sendika, Bakan Yardımcısı ve adayların kendi cümleleri ile tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

Tarım atamaları 2 yıldan fazla süredir bekleniyor. Açıklamalar sürekli yapılsa da personel alımlarına dair net ve kesin tarih maalesef verilmiyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adaylar bizzat Tarım ve Orman Bakan yardımcısı ile görüşme gerçekleştirdi ve konuyu bir adım daha ilerleterek sonuca varmak için çaba sarf ettiler. İşte tüm açıklamalar ve detaylar:

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’nun konuyla ilgili açıklamaları: TOÇ Bir-Sen Genel Başkanı Sayın Hüseyin ÖZTÜRK ve Ziraat Müh., Gıda Müh. Veteriner Hek. Fakültelerinden mezun olmuş gençlerimizle Bakanlığımızda bir araya gelerek sorunlarını dinledik.

Memur-Sen Genel Bşk.Yrd. Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Örtürk’ün konuyla ilgili açıklaması: Bakanlığımıza atanmayı bekleyen Ziraat Müh., Gıda Müh. Veteriner Hek. Fakültelerinden mezun gençlerimizle Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Sn. Mustafa AKSU’yu, makamında ziyaret ettik. Gençlerimiz atanma müjdesi için Sn. Mustafa Aksu’ya taleplerini bizzat ilettiler.

TARIMDA ATAMA BEKLEYEN ADAYLARIN TALEPLERİ VE KONUYLA İLGİLİ KISA VE ÖZ AÇIKLAMALARI

- Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sayın Mustafa Bey sorunlarımız 26 aydır aynı. Kpss puanlarımız elimizde atama bekliyoruz aylardır. Lütfen bize sahip çıkın. Desteğinizi ve işlemlerin hızlanmasını bekliyoruz

- İlgi alakanız için ZİRAAT MÜHENDİSLERİ olarak teşekkür ederiz. Yakın zamanda müjdeli haberlerinizi bekliyoruz efendim.

- Biz artık onaylama değil çözüm istiyoruz bize şu tarihte şu kadar kişi alınacak denmesi daha ne bekleniyor sağlık MEB in 3. kez ilana çıkmasını mı?

- 2 yıl oldu hala atamada bakanlık yerinde sayıyor Net şeyler istiyoruz artık bu mübarek ayda müjde istiyoruz.

- Bizim sorunlarımızın çözümü belli sayın Mustafa Aksu artık net sayı ve tarih istiyoruz lütfen bizim için bir şeyler yapınız, teşekkür ederiz temsilcilerimizi kabul ettiğiniz için.

DEĞERLENDİRME

2 yıldan fazla süredir atama yapmayan Tarım ve Orman Bakanlığı için gerekli adımın bir an önce atılması ve gerek norm kadro düzenlemesinin sonuçlanması sağlanmalı gerekse atamalarla ilgili kesin ve net açıklamalar yapılmalıdır.

Öte yandan Orman Genel Müdürlüğü için de 5000 personel alımı müjdesi verilmiş, tıpkı 10 bin 551 personel alımı gibi o da belirsiz bir sürece doğru ilerlemektedir. Alım için adayların aylarca hatta yıllarca bekletilmesi kabul edilemez. Gerek Tarıma gerekse Orman kısmı için verilen sözlerin ve açıklamaların yerine getirilmesini bekliyoruz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler