1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Tarımda Lisans Tamamlama İçin Adım Atılacak mı?
Tarımda Lisans Tamamlama İçin Adım Atılacak mı?

Tarımda Lisans Tamamlama İçin Adım Atılacak mı?

Tarımda lisans tamamlama kararı bekleniyor. Sağlıkçılara verilen lisans tamamlama hakkından ziraat teknikerlerine de verilmesi isteniyor. TLT hakkındaki kanun teklifinde son durum nedir?

A+A-

Lisans tamamlama konusunda farklı alanlardan talep geliyor. Sağlıkta lisans tamamlama hakkında benzer şekilde gıda, tarım ve hayvancılık alanında da bu hakkın verilmesi isteniyor. Daha önce kanun teklifi aracılığıyla Türkiye Büyük Millet Meclisine de gelen tarımda lisans tamamlama için son durum nedir?

2 Mart 2018 tarihinde MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu TBMM Başkanlığına tarımda lisans tamamlama hakkında kanun teklifi vermişti. TBMM’nin kayıtları kontrol edildiğinde teklifin hala komisyon gündemine girmek için beklediği görülüyor. Kanun teklifi ilk 13 Mart’ta girdiği Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunun gündemine, daha sonra da TBMM Genel Kurul gündemine getirilecek.

Kamu kurumlarında ya da özel sektörde çalışan, kimisi de iş bulamayan önlisans mezunları bu hakkında verilmesi için büyük mücadele veriyor. Köklü bir geçmişe sahip olan Türkiye Ziraatçılar Derneği de bu konuda faaliyet yürütüyor. Özellikle tarım teknikerleri, ziraat teknikerleri, gıda tarım ve hayvancılık teknikerleri öğrenimlerini lisansa tamamlamak istiyor.

Bilindiği üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi 1 Ekim 2018 tarihinde yasama dönemine başlayacak. Seçim, yeni mevzuat, bedelli askerlik gibi önemli gündem maddelerini geride bırakan TBMM’nin tarımda lisans tamamlama konusunu da gündemine alması ve değerlendirmesi bekleniyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler