1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşeron Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
Taşeron Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Taşeron Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

11 Ocak 2018 tarihi itibarıyla taşeron başvurularının sona ermesinden sonra kadroya geçirilme süreci kapsamında tespit komisyonunun inceleme ve hak sahiplerini ilan etme süresi başladı. Taşeron işçiler kabul edilip edilmediklerini ne zaman ve nasıl öğrene

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından kam kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalışmakta olan taşeron işçilerin kadroya geçirilme süreci kapsamında başvurular zorunlu tarih olan 11 Ocak 2018 tarihi itibarıyla tamamlandı.

Taşeron başvurularında zorunlu olan tek tarih başvurulardı. Devam eden süreçteki tüm tarihler tavsiye niteliğinde olduğundan kesin olarak o tarihte olacak anlamına gelmemektedir. Fakat 90 günlük süre içerisinde kadroya geçme süreci kesin olarak tamamlanacağından gerek aday listelerinin açıklanması gerekse sınav tarihler ve itiraz tarihleri ile ilgili detaylarda değişiklik olabileceği belirtilmişti.

12 Ocak itibarıyla da tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı süreci başladı. Bugün itibarıyla başvurusunu yapan taşeron işçilerin evrakların incelenmeye başlandı. 20 Şubat 2018 tarihine kadar da taşeron kapsamında sınava katılacak adaylar açıklanacak.

Taşeron işçiler sonuçları nasıl öğrenecek? Tespit komisyonları tarafından inceleme işlemlerinin tamamlanması ile şartları taşıyan ve taşımayan tespit listelerinin isimleri başvuru yaptıkları kurumun internet sitesinde veya başvuru yapılan birimin belirleyeceği şekilde ilan edileceği açıklandı. Başvuru yapan işçilere tek tek tebligat yapılmayacağından her başvuru sahibi kendi kurumunu veya başvuru yaptığı birimi takip etmesi gerekiyor.

Taşeron başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? My Memur olarak kurumların yayımlanan sonuçlarını sizlerle paylaşacağız. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta her aday tespit listesi internette olmayabilir. Dolayısıyla 12 Ocak 2018 itibarıyla başvuru sonuçlarınızı takip etmeye başlayabilirsiniz.

Fakat ilk 1 veya 2 hafta açıklanmasını beklememekteyiz. Bir kaç haftalık süreçten sonra başvurulara dair aday tespit listeleri açıklanacak ve adayların ne zaman sınava gireceğine dair bilgiler ilan edilecek. 696 sayılı KHK sonrası usul ve esaslarda geçen hükümler için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.