1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşeron Bitmeyecek – 2018 Yılı için Taşeron İhalesi Düzenlemesi
Taşeron Bitmeyecek – 2018 Yılı için Taşeron İhalesi Düzenlemesi

Taşeron Bitmeyecek – 2018 Yılı için Taşeron İhalesi Düzenlemesi

Taşeron işçiler kadro verilmesini beklerken, taşerona ilişkin yeni bir düzenleme yapılacak. Milletvekili Ahmet Kalaycı taşerona müjde sözü verilirken bir taraftan da taşeron işçi alımı ihaleleri için yeni düzenleme yapıldığını ifade etti.

A+A-

Taşeron sorunu yıllardır gündemdeki yerini koruyor. Hükümet yetkililerinin taşeron hakkında düzenlemenin bu yılın sonuna kadar biteceğini açıklamalarına rağmen, taşeron ihaleleri konusundaki yeni düzenleme taşeronun bitmeyeceğini gösteriyor. Konya Milletvekili Ahmet Kalaycı, taşeron sorunu çözülecek denirken düzenleme yapılmasına tepki gösterdi.

 

TBMM Genel Kurulunun 11 Ekim 2017 tarihli oturumunda Konya Milletvekili Ahmet Kalaycı söz aldı. Grubu adına konuşan Kalaycı, taşeron işçilerin sorunlarını dile getirdiği konuşmasında bu sorunların çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti. Taşeron işçilere kadro verilmesi konusunda fikrini beyan etti.

Bkz: Taşeron İşçilere Kadro Verilmesi Meclis Gündeminde

 

Taşeron bitmiyor. 2018 için yeni düzenleme

 

Konya Milletvekili Ahmet Kalaycı, taşeron işçilerle ilgili düzenlemenin yıl sonunda biteceği müjdesinin verildiğini hatırlattı. Ancak torba yasa tasarısında yer alan bir maddeyi işaret ederek taşeron işçilerin yine oyalandığını ve aldatıldığını öne sürdü. Taşeron işçi alımı ihalelerine yönelik yen düzenlemenin yürürlük tarihinin 1 Ocak 2018 olmasını tutarsızlık olarak adlandırdı.

 

Torba yasa tasarısının 74. maddesi, kamu kurumlarının taşeron işçi alımları için ihaleye çıkılmadan önce uygun görüş alınmasını öngörüyor. Görüşler personel sayısı, ücret ve ödeme tavanlarının tespitini kapsıyor. Tasarı yasalaşırsa, bu maddede öngörülen hüküm 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
5 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler