1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Taşeron İşçi Düzenlemesi Resmi Gazetede yayımlandı
Taşeron İşçi Düzenlemesi Resmi Gazetede yayımlandı

Taşeron İşçi Düzenlemesi Resmi Gazetede yayımlandı

Yönetmelikte Düzenleme yapıldı ve Taşeron İşçi Düzenlemesi 25 Ekim 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı

A+A-

Taşeron işçiler ile ilgili bazı düzenlemeler Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğine eklenerek yönetmelikte yapılan değişiklikler 25 Ekim 2014 tarihli resmi gazetede yayımlandı.

Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile artık Kontrol teşkilatı yüklenici veya alt yüklenici firmayı personel ile yaptıklarını kontrolle sorumlu olacak. Yüklenici firmanın çalışan personele maaşlarını zamanında ve tam ödeyip ödemediği kontrol altında tutulacak. Eğer eksik yatıyorsa firmanın hak edişinden kesilerek personele iade edilebilecek.

Eğer taşeron personelden yüklenici firma ile ilgili bir şikayet gelirse kontrol teşkilatı bu durumu hemen değerlendirmek durumunda olacak. Kontrol teşkilatı, yüklenici firma tarafından istihdam edilen personelin yıllık izinlerini kullandırılıp kullandırılmadıklarını da kontrol etmekle sorumlu olacak.

25 Ekim 2014 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğe aşağıda bulunan linkten erişebilirsiniz.

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

25 EKİM 2014 RESMİ GAZETE

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum