Taşeron İşçi Kadro Sınavında Hangi Sorular Soruluyor

Taşeron işçilere kadroya geçiş sınavında sorulan sorular belli olmaya başladı. Taşeronlara sürekli işçi kadrolarına geçiş sözlü sınavlarında hangi sorular soruluyor?

Taşeron İşçi Kadro Sınavında Hangi Sorular Soruluyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 750 bin civarındaki taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci devam ediyor. Taşeronların sürekli işçi kadrolarına geçiş başvurularının alınmasının ardından güvenlik soruşturmaları da tamamlandı. Taşeron işçiler bu günlerde sınav heyecanı yaşıyorlar. Adayların en fazla merak ettiği konu sınavda kendilerine hangi soruların sorulacağı oluyor.

Mymemur olarak sınava girecek taşeron işçilere yardımcı olabilmek için geçtiğimiz günlerde sınava giren işçilere hangi soruların sorulduğunu araştırdık. Bazı kamu kurum ve kuruluşları taşeron işçilerin sözlü sınavlarını tamamladı. İşte taşeron işçilere sorulan bazı soruları takipcilerimize aktarıyoruz.

Taşeron işçilere kadro sınavında yaptıkları işlerle ilgili ve genel kültürle ilgili sorular soruluyor. Adaylardan çalıştıkları kurum hakkında ve görevleri hakkında bilgi vermeleri isteniyor. Özel güvenlik görevlileri 5188 sayılı kanunla ilgili sorular soruluyor.

Özel güvenlik görevlisinin sorumlulukları nelerdir? Özel güvenlik görevlisinin yetkileri nelerdir? Görev alanı sınırları neresidir? Yangın çıkarsa ne yaparsınız? Şeklinde sorular yöneltiliyor. Temizlik görevlilerine ise hijyen kuralları, temizlik araç ve gereçlerinin kullanımı gibi sorular soruluyor.

Genel kültür soruları Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız kimdir? Kurumunuzun yöneticileri kimlerdir? Ülkemizin coğrafi ve stratejik önemi nedir? Afrin Harekatının ismi ve amacı nedir? 15 Temmuz darbe girişimi hakkındaki düşünceleriniz neler?

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. mymemurcomtr_avatar

  Olmazzz taşorene

 2. mymemurcomtr_avatar
  4 sene önce

  bulunduğum yerde çalışan taşeronların içinde o kadar çok FETÖ cü varki nasıl ayıklanacak hiç bilmiyorum:((

6 Yorum

 1. mymemurcomtr_avatar

  TAŞERON ARTIK YETER 2 YILDIR BEKLİYORUZ ASKERE GİDEMİYORUZ 2016 SÖZ VERİLDİ ÇALIŞMALAR % 99 BİTTİ 2017 OCAKTA KAMUYA AKTARILACAKTI
  ANAYASA BİTTİ REFANDUMDA CUMHURBAŞKANIMIZ TALİMAT VERDİ TAŞERON KİME GÜVENECEK ARTIK ÇALIŞMA BAKANLIGI 2 YILDIR NE YAPTI
  KAMU REFORMU DİYOR 2 YILDIR NE YAPTI CUMHURBAŞKANIMIZA GÜVENİYOR 2 YILDIR BAKANLAR KURULUNA GELEMEDİ SAGLIK BAKANI AÇIKLAMA YAPIYOR TAŞERON KİME GÜVENECEK

 2. mymemurcomtr_avatar
  4 sene önce

  sankı uzaydan gelecekte okadar oyalanıyor yakısmıyor ınsanlara verılen sozlerı tutun.onumuz secım kımse artık ınanmaz ha.

 3. mymemurcomtr_avatar

  bakan kendi söylediklerinine öce kendi bir inansın

 4. mymemurcomtr_avatar
  4 sene önce

  bu taşeronların içinde o kadar çok FETÖ cü varki , nasıl ayıklanacak hiç bilmiyorum:((

 5. mymemurcomtr_avatar
  4 sene önce

  bulunduğum yerde çalışan taşeronların içinde o kadar çok FETÖ cü varki nasıl ayıklanacak hiç bilmiyorum:((

 6. mymemurcomtr_avatar

  Olmazzz taşorene

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!