1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşeron İşçi Kadro Sınavında Hangi Sorular Soruluyor
Taşeron İşçi Kadro Sınavında Hangi Sorular Soruluyor

Taşeron İşçi Kadro Sınavında Hangi Sorular Soruluyor

Taşeron işçilere kadroya geçiş sınavında sorulan sorular belli olmaya başladı. Taşeronlara sürekli işçi kadrolarına geçiş sözlü sınavlarında hangi sorular soruluyor?

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 750 bin civarındaki taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci devam ediyor. Taşeronların sürekli işçi kadrolarına geçiş başvurularının alınmasının ardından güvenlik soruşturmaları da tamamlandı. Taşeron işçiler bu günlerde sınav heyecanı yaşıyorlar. Adayların en fazla merak ettiği konu sınavda kendilerine hangi soruların sorulacağı oluyor.

Mymemur olarak sınava girecek taşeron işçilere yardımcı olabilmek için geçtiğimiz günlerde sınava giren işçilere hangi soruların sorulduğunu araştırdık. Bazı kamu kurum ve kuruluşları taşeron işçilerin sözlü sınavlarını tamamladı. İşte taşeron işçilere sorulan bazı soruları takipcilerimize aktarıyoruz.

Taşeron işçilere kadro sınavında yaptıkları işlerle ilgili ve genel kültürle ilgili sorular soruluyor. Adaylardan çalıştıkları kurum hakkında ve görevleri hakkında bilgi vermeleri isteniyor. Özel güvenlik görevlileri 5188 sayılı kanunla ilgili sorular soruluyor.

Özel güvenlik görevlisinin sorumlulukları nelerdir? Özel güvenlik görevlisinin yetkileri nelerdir? Görev alanı sınırları neresidir? Yangın çıkarsa ne yaparsınız? Şeklinde sorular yöneltiliyor. Temizlik görevlilerine ise hijyen kuralları, temizlik araç ve gereçlerinin kullanımı gibi sorular soruluyor.

Genel kültür soruları Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız kimdir? Kurumunuzun yöneticileri kimlerdir? Ülkemizin coğrafi ve stratejik önemi nedir? Afrin Harekatının ismi ve amacı nedir? 15 Temmuz darbe girişimi hakkındaki düşünceleriniz neler?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler