Taşeron işçiler darbe kalkışmasından nasıl etkilenecek

Kamuya geçmeyi bekleyen yaklaşım 720 bin taşeron işçinin darbe girişiminden nasıl etkileneceği kamuoyunda konuşuluyor. Taşeron işçilerin kadroya alınma süreci uzayacak mı?

23239
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe kalkışması sonrası taşeron işçilerin durumu ne olacak? Darbe kalkışmasının ardından kamu kurum ve kuruluşlarında görevden alınan personel sayısı 50 bini geçti, bu sayının daha da artacağı belirtiliyor. Bu görevden almalarla birlikte kamuda oluşacak personel açığı nasıl kapatılacak. Görevden alınan kamu personellerinin yeri nasıl doldurulacak. Taşeron işçilerin kamuda sözleşmeli personel olarak istihdamı için yapılan düzenlemede sona gelindiği açıklanmıştı, yapılan düzenlemede değişikliler yapılacak mı?

Kamuya geçmeyi bekleyen yaklaşım 720 bin taşeron işçinin darbe girişiminden nasıl etkileneceği kamuoyunda konuşulmaya başlandı. Kamuda görevden alınan binlerce personel nedeniyle işlerin aksamaması adına taşerona kadro sürecinin daha da hızlandırılması bekleniyor. Taşeron işçilerin kadroya alınmasında en önemli kriterin güvenlik araştırması olacağı açıklanmıştı. Yaşanan olayların ardından güvenlik araştırmasının çok daha titizlikte yapılması ortak görüş oldu.

Taşeron işçilerin beklentisi kadroya geçiş sürecinin hızlandırılması yönündeyken diğer taraftan güvenlik araştırmasının kapsamının daha da genişletileceği bu nedenle de sürecin uzayacağı endişesi yaşanıyor. Taşeron işçiler konuyla ilgili hükümet yetkilileri tarafından yapılacak açıklamaları merakla bekliyor. Aynı zamanda önümüzdeki günlerde 657 sayılı devlet memurları kanununda da önemli değişiklikler yapılması bekleniyor. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!