1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Taşeron İşçilere Özelleştirilmeden Önceki Maaş ve Talepleri Verildi
Taşeron İşçilere Özelleştirilmeden Önceki Maaş ve Talepleri Verildi

Taşeron İşçilere Özelleştirilmeden Önceki Maaş ve Talepleri Verildi

Özelleştirilen Termik Santralde Çalıştırılan İşçiler Maaşlarında Kesinti Yapılması İle Eyleme Başladılar ve 1 Yılın Sonunda Taleplerini Kazandılar

A+A-

Zonguldak Çatalağzı Termik Santrali (ÇATEŞ)'te çalışan 135 taşeron işçi özelleştirildikten sonra maaşlarında kesintiye gidilmişti. İşveren firma eski ücretlerin ödenmesini kabul etmemiş ve 400 liralık kesinti yapmıştı. 1350 TL'den 950 TL'ye düşen ücretlerden sonra 135 taşeron işçisi eyleme başladı ve aileleri ile birlikte 2 günden beri ÇATES önünde eylemdelerdi.

Eylemin devam ettiği sıralarda Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün ve işçi temsilcileri şirket görevlileri ile görüşmelerinin ardından müjdeli haberle döndüler. Yetkililer özelleştirmeden önce verilen ücreti hem kabul etti ayrıca yemek ve yol ücretlerini de ödemeyi kabul etti.

Özelleştirmeden sonra işçilerin taleplerini çok kısa sürede çözen ve işçilerin istekleri doğrultusunda hareket eden şirket yöneticilerinin diğer firmalara örnek teşkil etmesini isteriz. 2014 Aralık'ta özelleştirme ile santral Bereket Grubu Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi Ticaret A.Ş.'ye devredilmişti.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.