1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Taşeron İşçilere Toplu İş Sözleşmesi Zammı Kurumlarca Ödenecek
Taşeron İşçilere Toplu İş Sözleşmesi Zammı Kurumlarca Ödenecek

Taşeron İşçilere Toplu İş Sözleşmesi Zammı Kurumlarca Ödenecek

Taşeron İşçilere Toplu İş Sözleşmesi Zammı Kurumlarca Ödenecek Yönetmelik 22 Ocak 2015 Tarihli Resmi Gazete de Yayımlandı

A+A-

Taşeron İşçilere Toplu İş Sözleşmesi Zammı Kurumlarca Ödenecek Yönetmelik 22 Ocak 2015 Tarihli Resmi Gazete de Yayımlandı.

Bu gün Resmi Gazete de: Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Toplu İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Fiyat Farkının Ödenmesine Dair Yönetmelik Yayımlandı.

İşçi Maaş Zamları Konusunda Görüşme Yapmaya Kimler Yektili ?

Yönetmeliğe göre "Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yetkili işçi sendikası ile alt işveren adına yetkilendirilen kamu işveren sendikası arasında yürütülür." ibaresi yer almaktadır.

Hangi İşçilerin Maaş Zamlarının Toplu İş Sözleşmesi hükümlerinde görüşüleceği sorusunun cevabı ise: "4734 sayılı Kanun kapsamına giren kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerlerinde çalıştırılan işçileri kapsayacak olan toplu iş sözleşmeleri".

Yapılan Maaş Zamlarını Kim Öder ?

Yönetmeliğin 5 inci maddesinde yer alan bilgiye göre; "Alt işveren işçilerinin ücret ve sosyal haklarında, toplu iş sözleşmesine bağlı olarak meydana gelecek artış sebebiyle her bir işçiye alt işveren tarafından yapılacak ilave ödeme neticesinde işçiliğe bağlı giderlerde oluşacak artışlar, kamu kurum ve kuruluşlarınca fiyat farkı olarak alt işverene ödenir."

Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Toplu İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Fiyat Farkının Ödenmesine Dair Yönetmelik İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.