1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşeron İşçilerin Kadro Başvuruları Bugün Başlıyor
Taşeron İşçilerin Kadro Başvuruları Bugün Başlıyor

Taşeron İşçilerin Kadro Başvuruları Bugün Başlıyor

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununda yer alan kamu idareleri ile personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı yoluyla çalışanlar, il özel idareleri, belediyeler ile bağlı kuruluşları, için kadro başvuruları bugün mesai saati itibarıyla baş

A+A-

2 Ocak 2018 itibarıyla taşeron işçiler kadro için başvurularını yapmaya başlayacaklar. 375 sayılı KHK’ya eklenen geçici geçiş hükümleri kapsamında yararlanan personeller 1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanmıştı.

Bu kapsamda 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununa ekli cetvellerde yer alan kamu idareleri (MİT Müsteşarlığı hariç) ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşların, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen listede yer alan idarelerin merkez ve taşra teşkilatlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından çalışan taşeron çalışanlar kadroya geçecek.

Ayrıca il özel idareleri, belediyeler ile bağlı kuruluşları, il özel idareleri ve belediyelerin üyesi olduğu mahalli idare birlikleri, il özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşlarının doğrudan doğruya veya dolaylı olarak birlikte veya ayrı ayrı sermayesinin yarısından fazlasına sahip olduğu şirketlerde 4734 sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından taşeron çalışanlar kadroya geçecek.

Taşeron işçilerin kadroya geçiş süreci başlaması öncesinde gerekli tüm detayları sizler için My memur olarak paylaşmıştık. Bilindiği üzere 10 gün sürmesi planlanan takvim çerçevesinde başvurular 11 Ocak 2018’e kadar alınacak ve gerekli belgelerin bu süreye kadar başvurulacak idareye elden teslim edilmesi zorunlu. Gerekli belge ve dokümanlara dair yaptığımız haberleri incelemenizde fayda vardır. Başvuru formları ve detaylı tüm usul ve esaslar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.