1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş İçin Başvuru Tarihleri Belli Oldu
Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş İçin Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş İçin Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Taşeron işçilerin daimi kamu işçisi statüsüne geçebilmeleri için başvuru yapacakları tarihler belli oldu. Taşeron işçilerin kadroya geçiş için yapmaları gereken işlemleri ve başvuru tarihleri haberimizde yer alıyor.

A+A-

Taşeron işçilerin daimi kamu işçisi statüsüne geçebilmeleri için başvuru yapacakları tarihler belli oldu. 24 Aralık 2017 tarihinde yayımlanan 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerin kadroya geçiş esasları belirlendi. Taşeron işçilerin kadroya geçiş için yapmaları gereken işlemleri ve başvuru tarihlerini haberimizde bulabilirsiniz.

Taşeron işçilerin kadroya geçebilmekleri için öncelikle kurumlara karşı açtıkları davalardan vazgeçmeleri gerekiyor. İşçilerden en son çalıştığı idare ile daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında alt işveren işçisi olarak çalıştığı iş sözleşmelerinden doğacak haklarından herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunmayacağını ve bu haklarından feragat ettiğine dair yazılı beyan alınacak.

Bu işlemin ardından taşeron işçilerin çalıştıkları idarenin hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı kuruma başvuru yapmaları gerekecek. Taşeron işçilere kadro başvurusu için 10 günlük süre verildi, bu süre 2 Ocak 2018 tarihinde başlayıp 12 Ocak 2018 tarihinde sona erecek. Bu süre içerisinde başvuru yapmayanlar kadroya alınmayacaklar.

Başvuruları incelenen taşeron işçiler kurumları tarafından sınava tabi tutulacaklar. Bu sınav eleme amaçlı olmayıp, sadece mevzuattaki prosedür gereği yapılacak. İşçilerin sınav konusunda endişe etmemeleri Hükümet yetkilileri tarafından defalarca açıklandı. Kurumlar taşeron işçilerin kadroya geçişlerini 90 günlük süre içerisinde tamamlayacaklar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler