Taşeron İşçilerin Zam Oranları Belli Oldu mu?

Pandemi süresi boyunca birçok vatandaş iş yerlerinden çıkarılırken, çok sayıda kişi de ücretsiz izne çıkarıldı ve ekonomik anlamda zorluklar yaşandı.

75492
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu kapsamda esnaf ve firmalar da yeni tip koronavirüs salgını boyunca ekonomik anlamda olumsuz etkilerden en derin hali ile etkilendi. Salgın süreçlerinden etkilenmelerinden dolayı taşeron işçiler de, yeni yıl itibariyle alacakları maaşları incelemeye başladı. Fakat tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi sebebi ile, 4D taşeron işçilerin büyük bir heyecan içinde beklediği haberler de önemli gecikmelere uğradı. Gecikmeye uğrayan zam meselesi ile ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından önemli bir açıklama geldi.

Merakla Bekleniyor

4D taşeron işçiler, yeni ve zamlı maaşları ile ilgili olarak bekleme sürecine devam ederken Hak-İş ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Yeni yıla az bir süre kala TİS çerçevesinde başlanan görüşmeler, hızlı bir biçimde devam ediyor. Yıl sonuna kadar devam edecek olan görüşmeler ile beraber, 4D taşeron işçilerin yeni maaşları da ortaya çıkacak.

Yüzde 4 Zam Bekleniyor

4D taşeron işçi maaşları için son 6 aylık sürecin verileri çerçevesinde yüzde 4 oranlarında bir zam bekleniyor. Asgari ücret maaşı ile eşit hale getirilen taşeron işçi maaşları, yeni zam oranları sonrasında birçok kişiye ekonomik anlamda rahatlık sağlayacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!