Taşeron Kadro Başvuru Sonuçları İçin Süre Bugün Doluyor

taşeron işçilerin kadro başvuru sonuçları için süre doluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından “Tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı” için tavsiye edilen 40 günlük süre bugün sona eriyor.

39771
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

900 bine yakın taşeron işçinin sürekli işçi kadrolarına geçmek için yaptığı başvuru sonuçlarının açıklanmasında son gün heyecanı yaşanıyor. 696 sayılı KHK ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin kadro süreci 2 Ocak ile 11 Ocak 2018 tarihleri arasında başvuruların alınmasıyla devam etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından “Tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı” için tavsiye edilen 40 günlük süre bugün sona eriyor. Taşeron işçiler günlerdir büyük bir merakla listelerin açıklanması bekledi.

Bazı kamu kurum ve kuruluşları başvuru sonuçlarını günler öncesinden açıklarken, bazıları ise başvuru sayısının fazla olması ve güvenlik soruşturması gibi işlemlerin tamamlanamaması gibi gerekçelerle kadro sınavına girecek taşeron işçilerin isim listelerini açıklayamadı.

Kadro sınavına girmeye hak kazanan adayların isim listelerinde ismi bulunmayan taşeron işçiler için 3 günlük itiraz süresi bulunuyor. İtirazlar gerekçesi ile birlikte yazılı olarak yapılabilecek. Kadro sınavına girecek taşeronlara ait kesin listeler 24 Şubat ile 2 Mart 2018 tarihleri arasında açıklanacak.

Taşeron işçilerin kadro sınavları 3 Mart-22 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, sınav kurullarına itirazlar ise 23-26 Mart tarihleri arsında yapılabilecek. İtirazların incelenmesinin ardından kesin listeler ise 27 Mart-31 Mart 2018 tarihlerinde ilan edilecek. Bu işlemlerin sonucunda taşeron işçiler 2 nisan 2018 tarihine kadar toplu olarak daimi işçi kadrolarına geçirilecekler.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!