1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Taşeron Kapsamı Dışında Tutulan Sağlık Personelleri Kadro İstiyor
Taşeron Kapsamı Dışında Tutulan Sağlık Personelleri Kadro İstiyor

Taşeron Kapsamı Dışında Tutulan Sağlık Personelleri Kadro İstiyor

Sağlık Bakanlığında çalışmakta olan ve taşeron kapsamına alınan 30 bin personelin ardından laboratuar personelleri için de son dakika açıklaması bekleniyor. Taşeron başvurularına çok az süre kala kapsama alınması isteniyor.

A+A-

Bilindiği üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan son dakika açıklamada şehir hastanelerine geçen taşeron sağlık çalışanlarından 30 binine daha kadro verileceğine dair müjde verilmişti.

Peyderpey kadro çalışmaları kapsamında yapılan haberlerimiz ile gündem oluşmasına katkı sağlamaya devam ediyoruz. Daha önceki haberlerimizde de kamuda kapsamda olması gereken ve kapsam dışı tutulan birçok personelden bahsetmişti.

En ufak bir detayın atlanması kapsamda olması gereken adaylar açısından son derece önemlidir. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığında laboratuarlarda çalışmakta olan çok fazla sayıda personel için de kadro bekleniyor.

Özellikle cihaz kullanan sağlık personelleri bulunuyor. İhale usulüyle alınan bu cihazlar için de personel istihdamı sağlanmakta. MR, HBYS ve KİT karşılığı olarak hizmet alımları yapılıyor ve her hastanede 10’larca çalışan bulunmaktadır.

Laboratuarda hizmet veren ve kapsam dışında tutulan bu personeller için de gerekli çalışma yapılacak mı? 11 Ocak 2017 Perşembe günü tamamlanacak olan taşeron başvuruları kapsamında gündeme gelip son dakika açıklaması için siz değerli takipçilerimizin de desteği bekleniyor.

Ne kadar çok paylaşım o kadar çok kişiye ve kitleye, ardından yetkililere ulaşmasını sağlayacaktır. Bu kapsamda sadece laboratuar değil, gerek TYP gerekse diğer kapsam dışı tutulan tüm personeller için gerekli çalışma yapılabilir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum