1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşeron Kapsamına Girmeyen Personeller İçin Umut Arttı
Taşeron Kapsamına Girmeyen Personeller İçin Umut Arttı

Taşeron Kapsamına Girmeyen Personeller İçin Umut Arttı

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Başbakan Binali Yıldırım’la görüştü. Taşeron kapsamına alınmayan KİT personelleri için umudun devam ettiği belirtildi. Taşeron başvurularına az süre kala talepler arttı!

A+A-

11 Ocak 2018 itibarıyla taşeron işçiler için başvuru süresi sona eriyor. 1 Ocak 2017 tarihli taşerona kadro sürecine dair usul ve esaslar çerçevesinde kapsamda alınmayan 30 bin hastane çalışanı daha kadro için başvuruları onaylanmıştı.

KHK hükümleri gereği kadro ile ilgili eksiklikler başvuruların tamamlanmasına az bir süre kala yeni açıklamalarla devam ediyor. Bu kapsamda 50 bin KİT personelinin daha kadroya geçirilmesi için Başbakan ile görüşme yapıldı.

1 milyon taşeron kapsama alınırken halen kapsam dışı kalan gerek KİT (Kamu İktisadi Teşebbüsleri) gerekse TYP, gerekse farklı ihale türünden dolayı personeller bulunuyor.  50 bin KİT personeli için uut verici açıklama yapan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay tüm bölge başkanları ve genel başkanları Ankara’ya topladı.

Başbakan Binali Yıldırım ile görüşme yapan Atalay, tüm Bakanlarla da görüşmeler yaparak mücadeleyi devam ettiriyor. Yapılan düzenlemede asıl işlerde çalışan taşeronlar kadro dışı kalırken yardımcı işlerde çalışanlar kadroya alındığını belirtti.

Bu kapsamda KİT personelleri için yapılan görüşmenin umut verici olduğunu ve durumun Başbakan’a aktarıldığı belirtildi. Daha önceki yapılan görüşmelerde de umutlarının arttığını belirten Genel Başkan Ergün Atalay, KİT personellerinin de kadro kapsamına alınması için mücadelenin devam ettiğini belirtti.

KİT personelleri kadroya alınırsa kimler için kapsam genişleyecek? Elektrik Üretim AŞ, TEDAŞ, Kömür İşletmeleri, DHMİ, BOTAŞ, ÇAYKUR gibi kapsam dışı kalan 55 kurum daha taşeron çalışan kapsamına alınacak ve kadro imkanı getirilecek. Posta’nın haberinde olduğu gibi My Memur olarak yaptığımız haberler de kamuoyu oluşması açısından büyük önem art etmektedir.

Gerek TYP çalışanları gerekse ihale kapsamına alınmayan birçok kurumdaki personeller için kamuoyu oluşturulması çok önemlidir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
12 Yorum