1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşerona Kadro Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor
Taşerona Kadro Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor

Taşerona Kadro Başvuruları Bu Hafta Sona Eriyor

1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan taşerona kadroya geçiş sürecine dair usul ve esaslar çerçevesinde başlatılmıştı. Bazı taşeronlar, TYP ve hizmet alımı vs. gibi taşeron çalışanlar başvuru yapamıyor! İşte detayları ile taşerona kadro başvurular

A+A-

Bilindiği üzere 1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye KHK geçici 23 ve geçici 24 üncü maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esaslar yayımlanmış ve taşerona kadro süreci başlatılmıştı.

Başvurular 11 Ocak 2017 tarihi itibarıyla zorunlu olarak bitecek. Diğer taşeron başvuru takviminde yer alan tarihler tavsiye niteliğindedir ve başvurular kesin olarak 11 Ocak 2017 Perşembe günü tamamlanacak.

Bu kapsamda özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı özleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin başvuru şartları ve detayları belli olmuş ve süreç bu hafta tamamlanacaktı.

Kamuda kimlerin taşeron olarak kapsama alınıp alınmadığına dair detayları usul ve esaslar ve yönetmelikler yayımlandıktan sonra My Memur olarak tüm detayları açıklamıştı. Ayrıca kapsam dışında olan personellerin de seslerini duyurmak adına birçok haber yaparak gündem oluşturulmasına katkı sağladık.

Halen kapsamda olmayan, personel alımına dayalı hizmet alımı ihalesinde olan çalışanlar bulunuyor. Bunların bir kısmı sosyal tesisler bütçesi ile hizmet alımı yapılanlar olarak belirtilmişti. Genel bütçeden olmadığı için de bu tür ihaleler kapsam dışında tutuldu.

Ayrıca EKAP sisteminde yer alan ihalelerin de incelenerek kimlerin personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımında olup olmadığı bulunmaktadır. Dolayısıyla yapılan ihalelere dair detayları bulabilmektesiniz.

Öte yandan Toplum Yararına Programlar TYP çalışanlarının da sorunları halen masada ve çözüm bulmadı. Ayrıca Meclis'in de tatil edilmesinden dolayı çalışanlarını sesi maalesef yetkililer tarafından duyulmuyor.

Umarız ilerleyen süreçte yapılan eksiklikler düzeltilir ve başvurusu kabul edilmeyenler için de bir düzenleme gerçekleştirilir. Taşeron başvuru belgelerine dair tüm detaylara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca taşeron başvuruları kapsamında aklınıza takılan tüm sorulara dair detaylı birçok haber hazırlamıştık. My Memur internet sayfasından arama yaparak tüm taşeron haberlerini incelemenizde fayda vardır. Aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamak için her zaman yanınızdayız.

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçiler için başvuru formu için TIKLAYINIZ. Belediyelerde çalışan taşeron işçiler için başvuru formu için TIKLAYINIZ. Örnek sulh ve feragat dilekçeleri için TIKLAYINIZ. Başvuru detaylarının yer aldığı usul ve esaslar için TIKLAYINIZ. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.