1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşerona Kadro Sınavı Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak – Taşerona Sözlü Sınav Geliyor
Taşerona Kadro Sınavı Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak – Taşerona Sözlü Sınav Geliyor

Taşerona Kadro Sınavı Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak – Taşerona Sözlü Sınav Geliyor

Taşeron işçilere yapılacak sınav hakkında detaylar belli oldu. Buna göre taşerona kadro sınavı nasıl yapılacak? Taşeron sınavı ne zaman olacak? Taşerona kadroda sözlü sınav da var mı?

A+A-

Taşerona kadro usül ve esasları Resmi Gazete’de yayımlandı. Yürürlüğe giren usül ve esaslar ile kadro sürecinde yapılacak iş ve işlemler, sınavın yapılacağı, hangi taşeron işçilerin kapsama gireceği gibi konulara açıklık getirildi. Bu haberimizde kadro sınavının nasıl yapılacağı, hangi esaslara uyulacağı gibi konulara değindik.

Taşerona kadro sınavı ne zaman yapılacak? Yürürlüğe giren taşerona kadro yönetmeliği uyarınca, sınav 20 gün içerisinde tüm kurumlarda bitecek. Sınavlar 3 Mart ile 22 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Sınavın ilanı, ilgili kurumun internet sitesinden yapılacak. Bunun dışında hak sahiplerine bir tebligat yapılmayacak. Taşeron sınav soruları sınav komisyonu tarafından hazırlanacak.

Taşerona kadro sınavı nasıl yapılacak? Taşerona sözlü sınav ihtimali burada dikkat çekti. Yayımlanan resmi yazıya göre taşerona mülakat yapılabilecek. Sınav sadece yazılı, sadece sözlü ya da sadece uygulamalı şekilde olabilecek. Ayrıca hem yazılı hem sözlü, hem yazılı hem uygulamalı gibi yöntemlere de başvurulabilecek. Beden gücüne dayalı çalışanlara uygulamalı sınav zorunlu olacak.

Sınav soruları, işçilerin mesleklerine göre belirlenecek. Yazılı sınavda en az 50 puan almış olmak şartı aranacak. Sözlü ve uygulamalı sınavda ise puanlama olmayacak, başarılı ya da başarısız şeklinde sonuç ifade edilecek. Sınav sonuçlarına itiraz mümkün olacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler