1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşerona Kadroda Kritik 3 Güne Dikkat Edilmesi Şart
Taşerona Kadroda Kritik 3 Güne Dikkat Edilmesi Şart

Taşerona Kadroda Kritik 3 Güne Dikkat Edilmesi Şart

Taşeron Sonuçları açıklanmaya başladı. 20 Şubat’a kadar tüm kurumların açıklaması zorunlu olmasa da tavsiye niteliğinde yayımlanan takvime göre belirlemeleri gerekiyor. Taşeron başvuru sonucu açıklananlarla ilgili 3 güne dikkat edilmesi gerekiyor.

A+A-

11 Ocak 2018 itibarıyla 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında OHAL Kanun Hükmünde Kararname KHK ile yürürlüğe giren taşeron yasası kapsamında olan işçiler için başvuru süreci sona ermişti. Taşeron başvuru sonuçlarının da tavsiye niteliğinde 20 Mart’a kadar açıklanacak.

Taşeron başvuru takviminde yer alan tavsiye tarihleri ne anlama geliyor? Taşeron başvuru sürecinde sadece 2 Ocak ile 11 Ocak 2018 tarihleri arasındaki taşeron başvuruları zorunlu bir tarih olarak takvimde yer almıştı.

Diğer tarihler tavsiye niteliğinde olduğundan kurumlar illa en geç 20 Şubat’a kadar açıklamak durumunda olmamaktadırlar. Bu kapsamda My Memur olarak her gün hazırladığımız taşeron başvuru sonucu açıklanan kurumlar listesine yeni eklenenleri eklemekteyiz. Buradan yeni taşeron sonuçlarını bulabilirsiniz.

Peki taşeron başvuru sonucu açıklananlar ile ilgili kritik 3 gün ne anlamına geliyor? Taşeron yasasında çok ince detaylar bulunmaktadır. Bunlarla ilgili en ufak ayrıntıyı atlamamakta fayda var. Bu kapsamda başvuru sonucu açıklananlar eğer kabul listesinde yer almıyorlarsa 3 gün içerisinde itiraz hakları bulunuyor. Bu süreç içerisinde itiraz etmeyenlerin hakları tamamen yanacak!

1 Ocak 2018 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan ve taşeron yasasından faydalanacaklarla ilgili usul ve esaslarda itiraz süresi ile ilgili hüküm şu şekilde belirtilmektedir.

Tespit komisyonu kararına itiraz ve süresi ile ilgili hükümleri içeren madde 11 ve madde 12;  Tespit komisyonu kararına göre sınava girme hakkı elde edemeyenler, ilan tarihinden itibaren öngörülen süre içerisinde gerekçesini de belirtmek suretiyle yazılı olarak itirazda bulunabilir.

İtirazlar derhal incelemeyi yapan tespit komisyonuna intikal ettirilir. Talep, komisyonca değerlendirilerek öngörülen süre içerisinde karara bağlanır ve sonuç ilgilisine yazılı şekilde tebliğ edilir. İtiraz üzerine tespit komisyonunca verilen kararlar kesindir.

Nihai olarak sınava girmeye hak kazananların belirlenmesi; İtiraz edilmemesi ya da itiraz üzerine karar verilmesi durumlarında sınava girmeye hak kazananlara ait liste kesinleşir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.