1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşerona Kadronun Verileceği Son Gün Açıklandı - Taşerona Kadro Takvimi
Taşerona Kadronun Verileceği Son Gün Açıklandı - Taşerona Kadro Takvimi

Taşerona Kadronun Verileceği Son Gün Açıklandı - Taşerona Kadro Takvimi

Taşeron işçilere kadro verilmesi hakkında yönetmelik yayımlandı. Buna göre taşerona kadro takvimi de belli oldu. Taşeron işçilere kadro ne zaman verilecek? Taşerona kadro hangi gün verilecek?

A+A-

Taşeron işçilere kadro verilmesi hakkında yönetmelik yayımlandı. 1 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine Dair Usul ve Esaslar ile tüm ayrıntılar belirlendi.

Yayımlanan usül ve esaslarda taşeron işçilerin kadrolu işçi statüsüne geçirilme süreci başlığı da yer aldı. Madde 6’da yer alan hükümlere göre kapsama giren kamu kurumlarında sürecin işleyebilmesi için zorunlu ve tavsiye niteliğinde tarihlerin yer aldığı takvim belirtildi.

Taşerona kadro başvuruları daha önce açıklandığı gibi 2 Ocak 2018 tarihinde başlayacak. Başvurular 10 gün süreyle alınacak. Bu tarihler takvimde zorunlu olarak belirtilirken, diğer tarihler kurumlara tavsiye niteliği taşıyor.

Tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı, 12 Ocak’tan 20 Şubat’a kadar yapılacak. 3 günlük itiraz süresi ve itirazların incelenmesi işlemleri 2 Mart’ta sona erecek. 3 Mart ile 22 Mart tarihleri arasında kurumlar sınavları yapacak. Yine 4 günlük itiraz süresi ve 5 günlük itirazların incelenmesi süresi olacak.

Taşerona kadro ne zaman verilecek? Kadronun verileceği gün, son gün olarak belirtildi. Buna göre kurumlar hak sahiplerini toplu şekilde sürekli işçi statüsüne geçirecek. Bunun için son gün 2 Nisan 2018 olacak. 2 Nisan’a kadar kapsamda yer alan tüm taşeron işçiler kadrolu olmuş olacak. İlgili usül ve esasların tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum