1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşerondan Sürekli İşçi Kadrosuna Geçen Personellere İkramiye verilecek mi?
Taşerondan Sürekli İşçi Kadrosuna Geçen Personellere İkramiye verilecek mi?

Taşerondan Sürekli İşçi Kadrosuna Geçen Personellere İkramiye verilecek mi?

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Taşeronda çalışmakta iken Sürekli İşçi Kadrosuna geçen personeller İkramiye alabilecek mi? İşçiler ikramiyeyi ne zaman alacaklar? İkramiyeler ne kadar olacak? Tüm detaylar için tıklayınız

A+A-

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sürekli işçi Kadrosuna Geçen İşçiler ikramiye alabilecek mi? İkramiyeler Ne Zaman Ödenecek? İkramiyeler ne kadar olacak? Tüm detaylar haberimizde

696 sayılı kanun hükmünde kararname ile sürekli işçi kadrosuna geçirilen personellerin özlük hakları değerlendirilirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan Toplu Sözleşme Hükümlerinin incelenmesi gerekmektedir. Toplu Sözleşme Hükümleri için TIKLAYINIZ.

Daha önceki Tediye Haberlerimiz için TIKLAYINIZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yayınlanan Toplu Sözleşmede İkramiye ile ilgili aşağıdaki hüküm yazmaktadır.

  • İkramiye:

İşçilere Ocak ve Temmuz aylarında 5’er günlük olmak üzere yılda toplam 10 günlük (5x2=10) ücretleri tutarında ikramiye ödenir. Bu ödeme, işçinin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması durumunda çalışma süresi ile orantılı olarak ödenir.

Yukarıdaki Toplu Sözleşme Hükmünden de anlaşılacağı üzere, işçilere Ocak ve Temmuz aylarında günlüklerinin 5 ile çarpımları sonucu çıkan ücret karşılığında İkramiye ödenecektir. Sürekli işçi kadrosuna geçen personellerin, kadroya geçiş tarihleri 02/04/2018 tarihi olduğundan, Temmuz ayındaki 5 günlük ikramiyeleri yapılacaktır.

Örnek: Brüt Ücret 2.029,50TL + TİS farkı 81,18TL olmak üzere; TOPLAM Brüt: 2.110,68TL

Brüt Tutar/Ay gün=1 GÜNLÜK BRÜT TUTAR

2110,68 / 31 =68,09TL

Günlük Brüt Ücret x İkramiye Gün Sayısı = Brüt İkramiye Tutarı

68,09x5=340,45

340,45TL'den yasal kesintiler yapıldıktan sonra işçinin eline geçecek net 200-250 arası bir rakam olacaktır. Bu rakam vergi dilimi bakımından değişkenlik gösterebilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler