1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Taşeronların Kadroya Geçişinde Başvuruda İstenen Belgeler ve Başvuru Şekli
Taşeronların Kadroya Geçişinde Başvuruda İstenen Belgeler ve Başvuru Şekli

Taşeronların Kadroya Geçişinde Başvuruda İstenen Belgeler ve Başvuru Şekli

Kamu Kurum ve kuruluşlarında taşeron olarak çalışan işçilerin kadroya geçişine dair usul ve esaslar belirlendi. 2 Ocak 2018 Salı günü başlayacak olan başvuru işlemleri nasıl yapılacak? Taşeronların kadroya geçiş sürecinde başvuru detayları ve işlemler.

A+A-

1 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede kamu kurum ve kuruluşların taşeron olarak çalışan ve hak sahiplerinin belirleneceği kadro geçiş sürecinde izlenecek yol, istenen nitelikler ve sınava dair detayların yer aldığı usul ve esaslar yayımlandı.

675 sayılı KHK’ya iki yeni geçici madde eklendi ve bu maddeler ışığında iş ve işlemler yürütülecek. BU haberimizde de taşeronların kadroya geçişinde istenen belgeler ile ilgili detaylar ve başvuru şekline değineceğiz.

Açıklanan usul ve esaslarda taşeron kapsamında olanlardan istekliler aşağıda bağlantıda yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak örnek-1 dilekçeyi de eklemek suretiyle 11 Ocak 2018 tarihi mesai bitimine kadar idaresinin personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birimine, sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı olarak başvuru yapacaklar.

Başvurular bizzat yapılacak ve elden olacak. Belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacağı belirtildi. Bu kapsamda çalıştığınız kurumda hizmet alımı sözleşmeli yapılan birime başvurunun yapılması gerekiyor.

Başvuru sahipleri herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmadıklarına dair beyanda bulunacaklar.

Sigortalılık başlangıç tarihi kadınlar için 23 Mayıs 1998, erkekler için 23 Mayıs 1994 ve öncesi olanlardan kadınlardan 44, erkeklerden 48 yaşını doldurmuş olanlar, sigortalılık başlangıç tarihi bu tarihlerden sonra olanlardan ise kadınlardan 50, erkeklerden 55 yaşını doldurmuş olanlar ile engelliliği nedeniyle vergi indiriminden yararlananlardan sigortalılık başlangıç tarihi 6 Ağustos 2003 ve öncesi olanlar başvuru sırasında herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmadıklarına dair belgeyi sürekli işçi kadrosuna geçirilmeden önce idareye ibraz edecekler.

Sigortalılık başlangıç tarihi; e-Devlet internet adresi üzerinden alınacak SGK Tescil ve Hizmet Dökümü belgesi esas alınarak tespit edilebilir.

Başvuru sahipleri hakkında 12 Ocak 2018 tarihinde 14 Şubat 2000 tarihli ve 2000/284 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğine uygun olarak başvuru sırasında ilgili Yönetmelik ekindeki form doldurulmak suretiyle arşiv araştırması yapılması Bakanlıklar ve merkezi Ankara’da bulunan idarelerin merkez teşkilatları için Emniyet Genel Müdürlüğünden, diğer idareler ile taşra teşkilatları için ise il valiliklerinden topluca istenecek.

Arşiv araştırması yapılacak ilgilinin ikametgâh adresinin bulunduğu valilik esas alınacak. İlgili mercilerden intikal eden arşiv araştırması sonucunda elde edilen bilgilerin değerlendirilmesi tespit komisyonunca yapılacak. Başvuru formları ve detaylı tüm usul ve esaslar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.