1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Taşıyıcı Annelik Günah mı ? Sorusuna Diyanetten Yanıt Geldi..
Taşıyıcı Annelik Günah mı ? Sorusuna Diyanetten Yanıt Geldi..

Taşıyıcı Annelik Günah mı ? Sorusuna Diyanetten Yanıt Geldi..

Uzun zamandır gündemde olan ve tartışmaları da beraberinde getiren Taşıyıcı Annelik Günah mı ? Taşıyıcı Annelik dinen caiz mi sorularına Diyanet Yanıt verdi

A+A-

Uzun zamandır gündemde olan ve tartışmaları da beraberinde getiren Taşıyıcı Annelik Günah mı ? Taşıyıcı Annelik dinen caiz mi sorularına Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Sözcüsü Prof. Dr. Ahmet Yaman : "Taşıyıcı annelik konusu doğrudan zina fiili sayılacağı anlamında değerlendirilmemelidir. Burada kastedilen şey, taşıyıcı annelik uygulamasının, nikahsız birliktelik yoluyla çocuk sahibi olmaya benzemesidir".İslam dininin nikahsız çocuk sahibi olmaya her ne şelide olursa olsun sıcak balmadığını ve dinen uygun olmadığınıda sözlerine ekledi.

Ayrıca Din İşleri Yüksek Kurulu'nun Taşıyıcı Anneliğin neslin devamı, mahremiyet, evlik müessesesinin korunması gibi sebeplerden ötürü caiz olmadığı görüşünü savunduğu belirtildi.

Özellikle kadınında saygın bir varlık olduğunun altını çizen Yaman Taşıyı Annelik hususnda her iki kadınında manevi olarak zarar gördüğünü ve kadın mahremetine aykırı olduğunu savundu.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.