Tatilciler Bayramı Fırsat Bildi, Sahiller Doldu Taştı

Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen ve denize girmek isteyen kişiler, Tekirdağ’ı akın etti.

65959
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesindeki sahiller doldu taştı. Havanın 35 dereceye kadar yükselmesi insanları sahillere götürdü.

Bayram Vesile Oldu

Bayram tatili ve hava sıcaklığının yükselmesi ile herkes yakınlarda bulunan sahilleri akın etti. Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesi de dolup taşan sahillerden biri oldu. Marmara Denizi’ne olan sahilleri ile burası çokça ziyaret aldı. Pandemi sebebi ile bayramlaşma ve misafirlik yapamadıklarını belirten bir vatandaş ise kurban kestikten sonra ailecek denize geldiklerini belirtti.

Sıcak Hava Salgın Dinletmedi

Bayramda sosyal mesafe nedeniyle denize geldiğini belirten bir vatandaş şöyle konuştu:  “Birinci günü kurbanı kestik. Havalar sıcak denize kaçalım, dedik. Deniz çok güzel. Bayramlaşma bitti. Sosyal mesafe telefonla bayramlaştık. Kimseyle yakınlaşamadık”

Başka bir vatandaş ise sıcak hava nedeniyle sahile geldiğini söyleyerek,  “Havalar sıcak biz de ‘denize gidelim’ dedik, bayramlaşma zaten yapamıyoruz ve ailece denize geldik” dedi.

Belediye Başkanı Açıklama Yaptı

İlçenin Belediye Başkanı Hikmet Ata, ilçe sahillerinde yaşanan doluluk ile ilgili şöyle dedi: “Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bir de buna bayram tatili eklenince vatandaşlar sosyal mesafe gereği bayram ziyaretlerini yapamadılar. Bunun için de günlerini değerlendirmek için denize gelmeyi tercih ettiler. Biz belediye olarak vatandaşlarımızdan kurallara uymalarını istiyoruz. Çünkü kurallara uyulursa sıkıntı ve problemler yaşanmaz”

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!