Tavan Fiyatta Büyük İndirim! Yeni Otobüs Bileti Fiyatları!

Şehirlerarası otobüs biletleri için getirilen tavan fiyat uygulamasında indirime gidildi.

62707
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tavan Fiyatta Büyük İndirim Geliyor

Yeni tip koronavirüs covid-19 salgını sürecinde alınan önlemler kapsamında otobüslerin koltuk sayısının yarısı kadar yolcu alınabilmesi uygulaması da yer aldı. Bu uygulamadan sonra bazı şikayetler artmaya başladı. Otobüs biletlerinin fiyatlarında yüksek oranda artış olduğunu fark eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tavan fiyat uygulamasına gitti. Otobüs biletlerinde alınan tavan fiyat uygulaması kararı ile bazı firmaların ve vatandaşların mağduriyetinin engellenmesinin amaçlandığı bildirildi. Şimdi ise Bakanlık tarafından tavan fiyatta yüzde 30 – yüzde 40 oranında indirime gidilmesini ön gören tebliğ hazırlanıyor.

Otobüs Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Ulaştırma Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandığı gün uygulamaya alınacak. Tebliğde yer alan yeni düzenlemeye göre otobüs fiyatlarında büyük indirim olacak. Tavan fiyat uygulaması kapsamında daha önce açıklanan fiyatlar daha da aşağı çekilecek.

Daha önce Bakanlık tarafından hazırlanan tavan fiyat uygulamasında 301 ile 350 kilometre arasındaki yolculuklarda bilet fiyatı 150 lira idi. Bu rakam 110 liraya düşecek.

901 ile 1000 kilometre arasındaki yolculuklar için belirlenen 250 liralık otobüs bileti fiyatı ise 185 liraya inecek.

Bu hesaplama ve yeni düzenlemeye göre örneklemek gerekirse; şu anda 160 lira olan İstanbul – Ankara arası otobüs bileti fiyatı 120 liraya düşmüş olacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hazırlanan otobüs fiyatlarının tavan fiyatlarında indirime gidilmesi ile ilgili bu tebliğin 31 Temmuz 2020 tarihine kadar geçerli olacağı bildirildi. Düzenlemenin önümüzdeki günlerde resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!