1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. TBMM 192 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
TBMM 192 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

TBMM 192 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

2017 Yılı TBMM 192 kamu personeli alımı kapsamında sözlü veya uygulama sınavına katılacak 576 memur adayı belli oldu. TBMM memur alımı başvurularında oluşan en yüksek ve en düşük KPSS puanlarının branşlara göre dağılımı ve başvuru sonuçları için tıklayını

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı TBMM 2017 yılı personel alımları kapsamında çeşitli branşlarda 192 memur alımı için 3 katı aday belli oldu. 2016 KPSS ve 2017 KPSS sonuçlarına göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak ilan edilen kadro sayılarının üç katı aday tespit edildi.

Aşağıdaki TBMM memur alımı başvuru sonucu listesinde yer alan adaylar 24 Kasım 2017 tarihine kadar duyuru metninde yer alan adrese gerekli belgeleri göndermeleri gerekiyor. Sözlü sınav veya uygulama tarihi TBMM tarafından duyurulduğu zaman My Memur olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

TBMM kamu personeli alımı için gerekli belgeler şunlardır:

Öğrenim belgesinin onaylı sureti, başvuru için gerekli olan sertifika veya belgelerin onaylı sureti, fotoğraflı güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu istenmektedir.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu ile ilgili detaylar şu şekildedir:

Formun, formatına uygun olarak 2 nüsha hatasız, eksiksiz ve silinti, kazıntı yapılmadan doldurulması esastır. (Formların bilgisayarda veya daktiloda doldurulması gerekmektedir.)

Bütün adresler (anne, baba ve kardeşler de dâhil) kısaltma yapılmaksızın, şehir, semt, cadde, sokak ve kapı numarası yazılmak suretiyle eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Nüfus Cüzdanı bilgilerinde (özellikle isimlerde) kesinlikle kısaltma yapılmayacaktır.

Nüfus Cüzdanı Sureti ile ilgili bölüm Nüfus Cüzdanı bilgileri ile aynı olacak (“Kütük Sıra No” bölümüne “Aile Sıra No” yazılacak), yeni Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı kullanan adaylar Kimlik Kartlarında yazılı bilgileri formda yer alan ilgili alanlara yazacak diğer alanları boş bırakacaktır. Adaylar “onaylayan” bölümünü boş bırakacak bu bölüm TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından doldurulacaktır.

İki adet fotoğraf, formda belirtilen bölüme uygun boyutta kesilerek yapıştırılacaktır. Zımbalama yapılmayacak bilgisayar çıktısı fotoğraf kullanılmayacaktır. Hakkınızda verilmiş mahkûmiyet veya halen devam eden ceza davası var ise ilgili yer işaretlenerek, okunaklı bir karar sureti forma eklenecektir.

Her 2 nüsha da tarih atılarak imzalanacaktır. Formlar boş veya dolu iken fotokopi ile çoğaltılmayacak, iki nüshada ayrı ayrı bilgisayar çıktısı olarak alınacaktır. Kardeş sayısı beşten fazla olanlar yine bilgisayar ile beyaz dosya kâğıdına, formda belirtilen başlıklar altında aynı boyut ve puntoda 2 nüsha olarak yazabilecektir. 

Duyuru tam metni için TIKLAYINIZ.
Başarı Listesi ve KPSS puanları için TIKLAYINIZ.
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu için TIKLAYINIZ.

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.