1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. TBMM Sağlık Komisyonu Sağlık Personeline Şiddet ile Alakalı Rapor Hazırladı
TBMM Sağlık Komisyonu Sağlık Personeline Şiddet ile Alakalı Rapor Hazırladı

TBMM Sağlık Komisyonu Sağlık Personeline Şiddet ile Alakalı Rapor Hazırladı

TBMM Sağlık Komisyonu sağlık personeline yönelik şiddeti araştırmak üzere bir rapor hazırladı.

A+A-

TBMM Sağlık Komisyonu doktorlara yönelik şiddeti araştırmak üzere bir rapor hazırladı. Raporda “Sağlıkta şiddet olaylarını körükleyen medyadır” ifadeleri yer aldı

Doktorlara yönelik şiddet üzerine TBMM Sağlık Komisyonu “Sağlıkta artan şiddeti” araştırmak üzere bir alt komisyon kurdu. Sağlık çalışanlarına şiddetin durdurulmasına yönelik çalışan komisyon STK’ları, meslek temsilcilerini, öğretim üyelerini dinledi. Komisyon çalışmalarında en çok üzerinde durulan konu

Sağlıkla dönüşüm sistemi uygulamasındaki aksaklıklar oldu. Ancak ne hekimlerin ne sağlık çalışanlarının bu konudaki görüşleri rapora yansımadı. Raporda “Toplum, sağlık çalışanları ve şiddet olaylarını körükleyen medyadır” denildi.

RAPOR HAYAL KIRIKLIĞI

Alt komisyon üyesi CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Yüz binlerce sağlık çalışanın umutla beklediği rapor, tüm itirazlarımıza ve karşı duruşumuza rağmen tam bir hayal kırıklığı oldu. İktidar, bu araştırma komisyonunu kurarak, Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı aklamaya ve kendi döneminde şiddet in artmadığını ispatlamaya çalıştı” diye konuştu. Çözüm önerilerindeki 66 maddeden tek ciddi uygulamanın ise tanı gün yasasıyla gelen ve sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların tutuklu olarak yargılanması olduğunu belirten Yüceer, “Bu da zaten şiddeti önleme değil, şiddetten sonraki aşamadır” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen alt komisyon raporuna göre; sağlıkta şiddet konusunda tüm Türkiye’yi temsil eden çalışma sayısı yok denecek kadar az.

TARAF

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.