1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TBMM Tatilinde Çalışacak Komisyonlar Belli Oldu
TBMM Tatilinde Çalışacak Komisyonlar Belli Oldu

TBMM Tatilinde Çalışacak Komisyonlar Belli Oldu

TBMM tatile girdi. 2019 Ekim ayı itibarıyla çalışmalarına devam edecek. Peki hangi komisyonlar TBMM ara tatilde çalışacak. Özellikle TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmaları devam ediyor.

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM 19 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla tatile girdi. 7186 Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun görüşmelerinin tamamlanmasının ardından tatile giren TBMM Ekim 2019’da açılacak. Bu kapsamda Meclis tatildeyken çalışacak komisyonlar da belli oldu.

TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU ÇALIŞACAK

Özellikle Plan ve Bütçe Komisyonu tatilde ara vermeyecek. Plan ve bütçe komisyonun neden önemli olduğu konusuna gelecek olursa; bilindiği üzere TBMM’ye sunulan kanun teklifleri bu komisyona verilmekte ve görüşmelere ilk burada başlanmakta.

Muhalefet partilerinin verdikleri kanun teklifleri genel kurula geldiklerinde onaylanmayacak olsalar bile gerek memurların gerek birçok konudaki kanun teklifinin gündem oluşturması açısından çok önemlidir. My Memur olarak TBMM’ye sunulan kanun tekliflerinin tüm detaylarını ve gündem oluşturması açısından bilgileri sizlerle paylaşacağız.

19 Temmuz 2019 Tarihli ve 30836 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ve TBMM tatildeyken çalışacak komisyonlar:

1220 İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunun Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine İlişkin Karar,

1221 Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine İlişkin Karar,

1222 Dilekçe Komisyonunun Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine İlişkin Karar,

1223 Plan ve Bütçe Komisyonunun Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine İlişkin Karar,

1224 Rabia Naz Vatan Başta Olmak Üzere Şüpheli Çocuk Ölümlerinin Araştırılması ve Bu Konuda Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Bir Meclis Araştırması Komisyonu Kurulmasına Dair Karar yayımlandı.

Karar tam metni için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler