TBMM Üniversiteli İşçileri Duy

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan üniversiteli işçilerin talepleri görmezden gelinmemeli. 2020 yılı itibarıyla üniversiteli işçilerin mezuniyetlere göre kadrolara geçmesi şart. #TBMMÜniversiteliİşçileriDuy hashtag’i ile üniversiteli işçiler gündemde.

58565
Daha Fazla Göster

Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyeler ve KİT’lerde 4857 sayılı yasaya tabii daimi işçi statüsünde çalışan Üniversite mezunu (Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans) işçilerin TBMM’den yasal düzenleme istiyor. Üniversiteli işçiler haklı taleplerini bizler de “My Memur” olarak her zaman gündemde tutmaktayız ve desteğimizi esirgememekteyiz. Bu kapsamda sosyal medyada, Twitter’da “#TBMMüniversiteliİşçileriDuy” hashtag’i ile destek verebilirsiniz.

#TBMMüniversiteliİşçileriDuy

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki daimi işçiler görevde yükselme, tayin v.b . temel haklardan mahrum. 2015 ten bu yana memuriyet ihdası bekliyoruz.

Kendini geliştirmiş olan bütün memurların görevde yükselme haklarının olduğu gibi Üniversite Mezunu İşçiler de Görevde Yükselme ve Statü Değişikliğini Hak Ettiğimize inanıyoruz.

Kamu hizmet standartlarını artırmak personelin mesleki ve teknik yeterliğe sahip olması gelişimini sürekli devam ettirmesi ile mümkün. Adil bir kariyer sisteminde yer alması elzemdir.

#TBMMüniversiteliİşçileriDuy sizler de yanımızda olmayacaksanız hangi kapılar açılır bize?

Kamu hizmetlerinin ve personelinin verimliliğini artırmak hedefse artık memuriyet ihdası gerçekleşmeli. Nitelikli personel atıl kalmamalı.

Çoğumuz imkansızlıklar içinde eğitimlerimizi tamamlamış kendini yetiştirmiş insanlarız. Devletimize daha faydalı olabilmek için memuriyet statüsüne geçişlerimizi talep etmekteyiz.

Ülkemizin yerli ve millî projelerinde, karayollarında, belediyelerde vb. kurumlarda görev yapan işçi personel kariyer sistemi ile değerlendirilmeli.

– Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan üniversiteli işçiler statü değişikliği beklemektedir.

– Üniversite Mezunu İşçiler; artık işçi olmaktan çıkacak mı?

– Diplomalarına uygun şekilde memur olarak görev yapacaklar mı?

– #TBMMüniversiteliİşçileriDuy ve statü değişikliğini artık gerçekleştir. Çünkü beraber çalıştıkları memur ve sözleşmelilerin tayin hakkı, nakil ve ünvan değişikliği hakkı var iken onlarınki bulunmamaktadır.

– 2007 yılından bugüne kadar yaklaşık 12 yıldır Kamu Kurumlarında 4857 sayılı yasaya tabii daimi işçi statüsünde çalışan #TBMMüniversiteliİşçileriDuy diye sosyal medyayı salladı. Statü değişikliği ne zaman verilecek?

– #TBMMüniversiteliİşçileriDuy. Statü değişikliği için 2020 milat olsun.

– Yanımda çalışan tayin olurken ben Yunan vatandaşı mıyım? Ben neden tayin olamıyorum #TBMMüniversiteliİşçileriDuy ve 2020 itibarıyla adalet yerini bulsun.

– Motivasyon yok,

– Yükselme yok,

– Unvan yok,

– Derece, kademe yok,

– Tayin yok,

– Huzur yok,

– Stres, kaygı var,

– Eşitsizlik var,

– Ayrımcılık var!

– Kamu Kurum Kuruluşlarında Belediyelerde KİT’lerde işçi statüsünde çalışan Üniversite Mezunu Tüm Üniversiteli İşçiler in Ayrım gözetmeksizin (Memur işi yapan veya yapmayan masa başı iş yapan veya yapmayan) memur kadrolarına geçirilmelidir!

– Kamuda çalışan ÜNİVERSİTE MEZUNU işçiler meselesinin doğru ve kapsamlı ele alınmasını talep ediyor; TBMM’de yapılacak olan yasal düzenleme ile sorunun çözümünü 2020 yılında kesin olarak bekliyor.

– İş verimliliğinin artması için üniversiteli işçilerin daha verimli olabilmesi için artık hak ettikleri yetkilere sahip olmalarının tam zamanı 2020!

– Kamuda ve yerel yönetimlerde çalışan Üniversite Mezunu Tüm Üniversiteli İşçiler olarak Statü Değişikliği Talebimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulda 27. Dönem 3. Yasama Yılında çözüme kavuşturulması için 2020 artık bir milat olmalı!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TBMM Üniversiteli İşçileri Duy

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Adil devletimizden,taşerondan şirket kadrolarına geçen üniversite mezunu çalışanlar için, Memur Kadrosunun tahsis edilmesini istiyorum.
    Eşimin ,"-Okudunda ne oldu",çocuklarımın; "-Okuyacağızda ne ne olacak" dememeleri için.Halen kamu hizmeti verenlerin, maaşlarına eğitim farkı ilavesi ve iş yerinde statü hakkının teslim edilmesini istiyorum.
    Böylelikle büyük maliyet, çaba ve gayret ile yükseköğretimini tamamlamış çalışanlar üzerinde ki, Adil ve Eğitime Değer

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!