1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. TCDD 64 Memur Alımı Yapacak
TCDD 64 Memur Alımı Yapacak

TCDD 64 Memur Alımı Yapacak

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi TCDD Genel Müdürlüğü’ne ÖSYM tarafından KPSS 2018/2 tercih kılavuzu kapsamında lisans ve önlisans mezunu 64 memur alımı yapılacak. TCDD’ye 66 memur alımı başvuruları 20 Aralık 2018’de sona eriyor.

A+A-

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi TCDD Genel Müdürlüğüne kadrolu 64 memur alımı yapılacak. TCDD'ye KPSS 2018/2 merkezi atama kapsamında lisans mezunu 44 kadrolu devlet memuru alımı ile önlisans mezunu 20 kadrolu devlet memuru alımı yapılacak.

KPSS 2018/2 tercih kılavuzunda KİT’lerle ilgili hususları da dikkate alarak tercih yapmakta fayda var. TCDD 64 memur alımı lisans mezunları için mühendis, istatistikçi, memur, mimar unvanlarında; önlisans mezunları için sürveyan, hareket memuru, tekniker unvanlarında; lise mezunları için ise T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi TCDD Genel Müdürlüğü’ne kadro verilmedi!

My Memur olarak hazırladığımız PDF dosyasında TCDD 64 memur alımı kadro, kontenjan detaylarına bakabilir ve hangi ilin hangi unvanda memur kadrosuna alım yaptığını inceleyebilirsiniz. Ayrıca başvuru genel şartlarına aşağıdaki ilan haberimizden ulaşabilirsiniz.

KPSS 2018/2 memur atamasında T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi TCDD Genel Müdürlüğü için tercih yapacak adayların belirtilen istisnalar hariç olmak üzere üç yıllık hizmet süresini tamamlamadıkça yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

KİT’lerle ilgili açıklama ve uyarı! (T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi TCDD Genel Müdürlüğü’nü de kapsamaktadır.)

1 Ocak 2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz.

Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz.

TCDD Özel Hüküm! Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü pozisyonlarında istihdam edilecek personelin tümü atandıkları işyerinde en az beş (5) yıl süre ile görev yapmadan yer değişikliği isteğinde
bulunamayacak olup, adayların tercih yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Ayrıca Hareket Memuru, Sürveyan, Mühendis ve Tekniker pozisyonlarını tercih edecek adayların renk körü
olmamaları ve TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Sağlık ve Psikoteknik Yönergesinde bu unvanlar için
belirtilen sağlık koşulları ile psikoteknik yeterliliklerini taşımaları zorunludur.

tcdd-uyari.jpg

TCDD memur alımı kontenjanları detayları için TIKLAYINIZ.

KPSS 2018/2 tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler