TCDD Personel Alımı İçin Makinistlik Kursu Başvuruları Başladı

TCDD Taşımacılık tren makinistliği kursu başvuruları başladı. Makinist pozisyonlarına yapılacak TCDD personel alımı için gerekli olan makinistlik kursu başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

TCDD Personel Alımı İçin Makinistlik Kursu Başvuruları Başladı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TCDD Taşımacılık tarafından tren makinistliği kursu duyuru yayımlandı. Kurumun internet sitesinden yayımlanan duyuruda TCDD personel alımı öncesinde mesleki yeterliliğe dayalı eğitim verileceği ifade edildi. Bu kapsamda taşra birimlerine alınacak makinist işçi personelin bu eğitimi tamamlamış olması gerekeceğinden, kurs gereklilik arz ediyor.

Makinistlik kursu 7 ilde uygulanacak. Eskişehir ve Adana illerinde 24 Nisan, İzmir ve Malatya illerinde 7 Mayıs, Kars ve Erzincan illerinde 21 Mayıs, İstanbul ve tekrar Eskişehir illerinde 4 Haziran’da kurslar başlayacak.

Başvuru şartları arasında 35 yaşını doldurmamış olmak, KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, sağlık durumu makinistlik için elverişli olmak gibi şartlar aranıyor. Ayrıca adayların aşağıda belirtilen önlisans bölümlerinden mezun olmaları ve erkek adayların askerlikle ilişiklerinin bulunmaması gerekiyor.

Kursa başvuruda gerekli öğrenim şartı ise meslek yüksekokullarından mezunları kapsıyor. Buna göre MYO’ların elektrik, elektrik elektronik, makine, motor, raylı sistemler teknolojisi, raylı sistemler elektrik elektronik teknolojisi veya raylı sistemler makinistlik bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekecek.

TCDD personel alımı için gerekli olacak kurs, istihdam garantisiz olarak açılacak. İŞKUR ile işbirliği içinde verilecek kursa kursiyer seçiminde mülakat sınavı uygulanacak. Kursu tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanacak. Bu sertifikayı almayanlar makinist pozisyonuna TCDD Taşımacılık personel alımı için başvuru yapamayacak. Detaylar için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!