1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. TCDD'den KPSS 2018/2 Tercihi Yapacaklar İçin Uyarı
TCDD'den KPSS 2018/2 Tercihi Yapacaklar İçin Uyarı

TCDD'den KPSS 2018/2 Tercihi Yapacaklar İçin Uyarı

TCDD KPSS tercihi yapacak adaylar için duyuru yayımladı. T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi TCDD Genel Müdürlüğü’ne ÖSYM tarafından KPSS 2018/2 tercih kılavuzu kapsamında lisans ve önlisans mezunu 64 memur alımı yapılıyor.

A+A-

ÖSYM tarafından KPSS 2018/2 tercih başvuruları 11 Aralık 2018 tarihi itibarıyla başlatıldı. KPSS tercihleri 20 Aralık’a kadar devam edecek. TCDD’den KPSS tercihleri yapacak adaylar için önemli bilgilendirme yapıldı.

TCDD KPSS 2018/2 tercih uyarısı! 7327 kodlu özel koşulla ilgili açıklama şu şekildedir: TCDD’ye atanacak bütün adaylar, atandıkları işyerlerinde en az 5 yıl süre ile görev yapmadan yer değişimi isteğinde bulunmayacaklardır.

Hareket Memuru, Sürveyan, Mühendis ve Tekniker olarak atanacak adayların; Renk körü olmamaları ve TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Sağlık ve Psikoteknik Yönergesinde bu unvanlar için belirtilen sağlık koşullarını ve psikoteknik yeterliliklerini taşımaları zorunludur.

TCDD 64 memur alımı detayları! T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi TCDD Genel Müdürlüğüne kadrolu 64 memur alımı yapılacak. TMO’ya KPSS 2018/2 merkezi atama kapsamında lisans mezunu 44 kadrolu devlet memuru alımı ile önlisans mezunu 20 kadrolu devlet memuru alımı yapılıyor.

TCDD 64 memur alımının branşlara dağılımı! KPSS 2018/2 tercihlerinde 64 memur alımı lisans mezunları için mühendis, istatistikçi, memur, mimar unvanlarında; önlisans mezunları için sürveyan, hareket memuru, tekniker unvanlarında; lise mezunları için ise T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi TCDD Genel Müdürlüğü’ne kadro vermemişti. KPSS 2018/2 TCDD kadro detayları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler