1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. TDK Lisans ve Lisansüstü Burs Duyurusu – TDK Bursu Başvuru Şartları
TDK Lisans ve Lisansüstü Burs Duyurusu – TDK Bursu Başvuru Şartları

TDK Lisans ve Lisansüstü Burs Duyurusu – TDK Bursu Başvuru Şartları

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu burs duyurusu yayınlandı. TDK bursu başvuru şartları nelerdir? TDK burs başvurusu nasıl yapılır? TDK lisans bursu hakkında bilgiler haberimizde yer alıyor.

A+A-

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından burs duyurusu yayınlandı. Yayınlanan duyuruya göre kurum bünyesindeki Türk Dil Kurumu (TDK) , Atatürk Araştırma Merkezi ve Türk Tarih Kurumu tarafından 2017 yılı Ocak ayından itibaren eğitim ve araştırma bursu verilecek. TDK bursu hakkında bilgiler haberimizde yer alıyor.

TDK bursu Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Eğitimi, Türkçe Öğretmenliği, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları ve Dil Bilimi lisans programlarında öğrenim görev öğrencilere verilecek. Lisans başvuruları için toplamda 47 kontenjan ayrıldı.

TDK lisans bursu için eğitime yeni başlayanların, üniversiteye giriş sınavında ilk 3.000’e girmiş olmaları gerekiyor. Ara sınıf öğrencilerinin ise genel not ortalamalarının en az 70 olması şartı aranıyor.

TDK lisans bursunun yanı sıra TDK tarafından yüksek lisans ve doktora bursu verilecek. Ayrıca Türk Tarih Kurumu ve Atatürk Araştırma Merkezi de lisansüstü burslar verecek. Bu detaylara kurumların internet sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Burs başvuruları 13 Kasım ile 22 Kasım 2017 tarihleri arasında alınacak. Başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılacak. Adayların e-devlet sisteminde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bağlantısındaki burs uygulaması üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.