TED Ankara Koleji Öğrenci Seçme Sınavı Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından TED okulları 2017-2018 eğitim öğretim yılı 2, 3, 4 ve 5. sınıflar için öğrenci seçme sınavı sonuçları açıklandı.

32261
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri  Genel Müdürlüğü TED Ankara Koleji Vakfı Okulları  Genel Müdürlüğü 2017-2018 eğitim öğretim yılı 2, 3, 4 ve 5. sınıflar öğrenci seçme sınavı başvuru kılavuzu kapsamında sonuçlar bugün açıklandı.

Sınav sonuçlarının geçersiz sayıldığı durumlar nelerdir?

Başka öğrencinin sınav evrakının kullanılması, 3, 4 ve 5. sınıflarda cevapların soru kitapçığına işaretlenerek cevap kâğıdının boş bırakılması, Sınav kurallarına uyulmadığının tutanakla tespit edilmesi, Cevap kâğıdının, sınav güvenlik poşetinden çıkmaması veya zarar görmüş olması, Öğrencinin herhangi bir öğrenciden ya da dokümandan kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi,

Sınav güvenlik kutuları dışında posta ya da farklı bir yolla sınav evrakı gönderilmesi durumlarında Merkezi Sistem Sınav Yönergesinde belirtilen sınav kuralları ihlal edildiği için salon görevlilerinin tuttuğu tutanaklar da dikkate alınarak öğrencinin sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sınav itirazları nasıl yapılacak?

Sınav sorularına ve sınav uygulamasına itirazlar; soru ve cevap anahtarının MEB ve TED Ankara internet adreslerinden yayınlanmasından sonra en geç 5 iş günü içinde, sonuçlara itirazlar ise sonuçların MEB ve TED Ankara internet adreslerinden yayınlanmasından itibaren en geç 3 (üç) işgünü içinde dilekçe yazarak TED Ankara Koleji’ne yapılabilecektir.

İtirazlarla ilgili sonuçları öğrencilere TED Ankara Koleji bildirecektir. İtirazların incelenmesi için öğrenci adına, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Döner Sermaye İşletmesi’ne ait T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığıyla 20 TL (yirmi Türk lirası-KDV dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu veya ATM fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçeyle yapacaklardır.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile banka dekontu veya ATM fişi, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacağı belirtildi. Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TED Ankara Koleji Öğrenci Seçme Sınavı Sonuçları Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!