1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ted Ankara Koleji’nden “Çocuklar Susmasın” Etkinliği
Ted Ankara Koleji’nden “Çocuklar Susmasın” Etkinliği

Ted Ankara Koleji’nden “Çocuklar Susmasın” Etkinliği

Türkiye Eğitim Derneği (TED) Ankara Koleji Vakfı Okulları, çocuğa yönelik şiddet ve istismara dur demek için 6 bin öğrencisi, yöneticileri, öğretmen...

A+A-

Türkiye Eğitim Derneği (TED) Ankara Koleji Vakfı Okulları, çocuğa yönelik şiddet ve istismara dur demek için 6 bin öğrencisi, yöneticileri, öğretmen ve çalışanlarıyla İncek Kampüsü stadyumunda toplanarak "Çocuklar Susmasın" etkinliği düzenledi.

Stadyumda bir araya gelen TED Ankara Kolejliler, ellerindeki dövizlerle "#Çocuklar Susmasın" yazısını oluşturarak kitlesel bir harekete imza attılar. Gün geçtikçe artan çocuğa karşı şiddet, sömürü ve istismarın geç olmadan önlenmesi, çocukları korumak için ulusal bir eylem planının acilen hayata geçirilmesi konusunda bizzat çocukların seslerini duyurmalarını amaçlayan bu hareket, TED Ankara Koleji'nin sosyal medya hesaplarından #çocuklarsusmasın hashtag'i ile de paylaşıldı.

Ortaokul ve liseden birer öğrenci okudukları bildiride, "Çocukların güvende olma" ve "İstismardan korunma" haklarına dikkat çekerek istismara karşı sessiz kalmamaları gerektiği mesajını verdiler. Etkinlikte öğrencilerin okuduğu bildiri şöyle:

"Birey olarak birinci görevimiz varlığımızı ve saygınlığımızı korumaktır. Yaşamımız boyunca karşılayabileceğimiz benliğimize ve kişiliğimize yönelik her türlü sözel ve fiziksel şiddet ve uygunsuz davranış gizli kalmamalıdır. Böyle bir durum karşısında da sessiz kalmayın. Ne olursa olsun yaşadığımız her türlü sorunu ailemizle, öğretmenlerimizle veya yöneticilerimizle paylaşmalıyız. Çocuğun istismarına yol açan davranışlar, hangi nedenle ve kim tarafından sergilenirse sergilensin kabul edilemez. Bunların önlenmesi ancak tüm toplumun farkındalığının artmasıyla mümkündür. Bizler de TED Ankara Koleji Vakfı Okulları'nın öğrencileri olarak bu önemli konudaki duyarlılığımızı ortak bir sese dönüştürmeyi toplumsal bir görev olarak görüyoruz"

İhlas Haber Ajansı İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.