TEİAŞ 10 Kamu Personeli Memur Alımı Yapıyor

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’na Giriş Sınavı ile 10 Müfettiş Yardımcısı alınacağını duyurdu. TEİAŞ personel alımı şartları ve detayları için tıklayınız.

TEİAŞ 10 Kamu Personeli Memur Alımı Yapıyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’na giriş sınavı ile 10 müfettiş yardımcısı alımı kapsamında yazılı sınav yeri, tarihi ile sınava katılma şartlarına dair tüm detaylar yayımlandı.

TEİAŞ personel alımı yazılı sınavın tarihi ve yeri; Sınav, 7 Nisan 2018 Cumartesi günü 09.00 – 12.00 ve 13.30 – 16.30 saatleri arasında “TEİAŞ Genel Müdürlüğü Nasuh Akar Mahallesi Türkocağı Caddesi No: 2 Balgat/Çankaya/ ANKARA” adresinde yapılacaktır.

TEİAŞ kamu personel alımı sınavına katılabilme şartları; ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından, KPSS P-48 puan türünden 75 ve daha yüksek puan almış olmak ve sınava başvuran adaylar arasında en yüksek puan sıralamasına göre ilk 200 kişi içinde bulunmak (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu puana sahip adayların tümü sınava çağrılacaktır).

Personel alımı KPSS şartı; 2016, 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinden en az 60 puan veya 2016, 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan diğer yabancı dil seviye tespit sınavlarından ÖSYM’nin buna denkliğini kabul ettiği puanı almış olmak.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri taşımak.

Memur alımı yaş şartı; 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1983 ve daha sonra doğanlar sınava girebileceklerdir).

TEİAŞ personel alımı diğer şartlar; Eğitim süresi en az 4 yıl olan Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yerli veya yabancı fakültelerden birini bitirmiş olmak.

TEİAŞ Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına bir defadan fazla katılmamış olmak, TEİAŞ dışında herhangi bir kuruma karşı hizmet taahhüdünde bulunmamak, Askerliğini yapmış, erteletmiş veya askerlikten muaf olmak, Görevini devamlı olarak yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, Sicil, tutum ve davranışları bakımından Müfettişliğe engel bir hali bulunmamak, Başvuru formu ile birlikte istenilen belgeleri süresi içinde “Sınav Başvurusu” bölümünde belirtilen adrese ulaştırmış olmak gerekiyor.

TEİAŞ personel alımı sınav başvurusu; Başvurular, 19 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacak olup 9 Mart 2018 Cuma günü saat 16.30’a kadar “Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Nasuh Akar Mahallesi Türkocağı Caddesi No: 2 A Blok (Kat: 15) (06520) Balgat/ Çankaya/ANKARA” adresine şahsen veya posta ile yapılabilir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular ve postada meydana gelebilecek gecikmelerden dolayı bu tarihten sonra ulaşan başvurular ile eksik veya geçersiz belgelerle yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Personel alımları başvurusu sırasında istenen belgeler; Sınav Başvuru Formu (www.teias.gov.tr internet adresinden temin edilebilir. Bütün yazılı tebligatlar bu formda belirtilen adrese yapılacaktır).

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Sonuç Belgesi, Yabancı dil (İngilizce, Fransızca, Almanca) puanını gösterir belge, Yüksek Öğrenim Kurumu diploması, bitirme belgesi veya ilgili mercii tarafından tasdik edilmiş denklik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Diploma veya bitirme belgesinin başvuru esnasında aslının ibraz edilmesi halinde sureti TEİAŞ Teftiş Kurulu Başkanlığınca da onaylanabilecektir).

Sınav tarihinden en fazla 6 ay önce çekilmiş iki adet renkli vesikalık fotoğraf, Eksik belgelerle yapılan başvurular dikkate alınmaz. Sınavı kazanmış olsalar dahi, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılanların; sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış olsa bile bu atamaları iptal edilir ve bu durumda olanlar hiçbir hak talep edemezler. Ayrıca haklarında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulur. TEİAŞ personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!