1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. TEİAŞ Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliği Değişti
TEİAŞ Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliği Değişti

TEİAŞ Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliği Değişti

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık sınav ve atama yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 18 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü hukuk müşavirliği ve avukatlık sınav ve atama yönetmeliğinde değişiklik yapılması 18 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliğinin tanımlar maddesine YDS tanımı eklendi. YDS: Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavını şeklinde tanımlarda yer aldı.

Giriş sınavı duyurusunda belirtilmek kaydıyla YDS veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardan belirli düzeyde yabancı dil puanı almış olmak şartı ve/veya başvuru tarihinin son günü itibarıyla asgari belirli bir süre fiilen avukatlık yapmış olmak şartı aranabilir.”

Aynı Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının ilk cümlesi ve aynı fıkranın (d) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Giriş sınavına başvurmak isteyenlerden aşağıdaki belgeler ile giriş sınavı duyurusunda belirtilen belgeler istenir:

Asgari belirli bir süre fiilen avukatlık yapmış olmak şartı aranması halinde, başvuru tarihinin son günü itibarıyla aranan süre kadar fiilen avukatlık yapmış olduğuna ilişkin sigorta kaydı ve/veya vergi kaydı belgesinin aslı veya onaylı örneği istenmektedir. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.