1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. TEİAŞ’a 415 Memur Kadrosu İhdas Edildi! Memur Kadroları Branş Dağılımı
TEİAŞ’a 415 Memur Kadrosu İhdas Edildi! Memur Kadroları Branş Dağılımı

TEİAŞ’a 415 Memur Kadrosu İhdas Edildi! Memur Kadroları Branş Dağılımı

16 Mayıs 2019 Tarihli resmi gazetenin yayımlanmasıyla birçok Kamu İktisadi Teşebbüsüne yeni memur kadroları ihdas edildi. En çok kadro da 415 ile TEİAŞ oldu. İşte TEİAŞ’a verilen kadroların branşlara dağılımı!

A+A-

16 Mayıs 2019 Tarihli ve 30776 Sayılı Resmî Gazete “Bazı Kamu İktisadi Teşebbüslerine Ait Kadro ve Pozisyonların İptal ve İhdası Hakkında Karar” yayımlanarak yürürlüğe girdi.  Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü, T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüklerinin merkez ve taşra teşkilatlarına çeşitli unvanlarda 577 Memur kadrosu ihdas edildi.

En çok kadro Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatları için oldu. My Memur olarak Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü için verilen kadro dağılımınız branşlar ve kontenjanlar bazında inceledik.

KADRO İHDASI NE ANLAMA GELİYOR?

Kurumlara verilen kadro ihdası önümüzdeki süreçte ilgili kurumların hemen alım yapacağı anlamına gelmemektedir. Gerek merkezi atamalarda gerekse kurumların kadrolu veya sözleşmeli personel alımlarında bir veya iki yıllık süreçte alabilmektedirler. Alımlar hemen de olabilir uzun süre de sürebilir. Fakat kurumların ihtiyaçları doğrultusunda verilen kadro ihdasları için TEİAŞ’ın da personel alımı sürecine başlamasını bekliyor ve yapılacak duyuruları sizler için takip etmekteyiz.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü Merkez teşkilatına çeşitli unvanlarda 178 memur kadrosu verildi. Ayrıca, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü Taşra teşkilatına çeşitli branşlarda 237 memur kadrosu verildi.

TEİAŞ MERKEZ TEŞKİLATINA 178 MEMUR KADRO DAĞILIMI

Türkiye Elektrik İletim A.Ş merkez teşkilatı için verilen kadroların branşlara dağılımı: 1 teknik öğretmen, 10 avukat, 2 teknik şef, 40 memur, 2 dava takip memuru, 20 başmühendis, 100 mühendis, 1 mimar, 1 şehir plancısı, 10 tekniker ve 1 tabip olmak üzere 178 personel kadro ihdası gerçekleştirildi.

TEİAŞ TAŞRA TEŞKİLATINA 237 MEMUR KADRO DAĞILIMI

Türkiye Elektrik İletim A.Ş taşra teşkilat için ise7 avukat, 20 şef, 4 teknik şef, 70 memur, 8 grup başmühendisi, 15 başmühendis, 120 mühendis, 2 mimar ve 1 kimyager olmak üzere 237 personel kadro ihdası gerçekleştirildi.

İhdas edilen tüm bu kadrolara dair alımlar yıl içerisinde kurumların talepleri doğrultusunda gerek merkezi veya kurumsal atamalarda kadrolu-sözleşmeli olarak yapılacaktır. Tüm bu süreçleri takip edip My Memur olarak en sağlıklı bir şekilde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kadro detaylarının tamamı için tıklayınız:

pdf.jpg

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler