Tekirdağ’da Üreticilere İtalyan Çimi Ve Yonca Tohumu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında Tekirdağ'daki hayvan...

35917
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında Tekirdağ’daki hayvan yetiştiricilerine İtalyan çimi ve yonca tohumu dağıtıldı.

Çayır, Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında Tekirdağ il genelindeki hayvancılıkla uğraşan üreticilere İtalyan çimi ve yonca tohumu dağıtımında sona gelindi. Şarköy İlçesi Beyoğlu Mahallesinde düzenlenen tohum dağıtım programına Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlükleri personeli ve üreticiler katıldı.

Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, üreticilerin bu sene yem bitkisi üretimine yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti. Yonca ve İtalyan çiminin önemine dikkat çeken yetkililer, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında yapılan tohum desteği ile üreticilerin taleplerinin büyük oranda karşılandığını, tohum dağıtımının önümüzdeki yıllarda da devam etmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını bildirdi.

Tekirdağ’da Üreticilere İtalyan Çimi Ve Yonca Tohumu

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!